Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
  • Geely zet in op laden in 4 minuten
  • Nieuwe Hyundai Bayon betrapt
  • In detail: de nieuwe elektrische Nissan Pixo
  • Prijs vergelijking Mercedes-Benz E 300e
  • Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs
  • Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots
  • Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa

    21 september 2026

    Geely zet in op laden in 4 minuten

    21 september 2026

    Nieuwe Hyundai Bayon betrapt

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Sony gaat met de Vision-S het elektrische auto pad op
Toekomstplannen

Sony gaat met de Vision-S het elektrische auto pad op

1 januari 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Sony verrast op de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas met een eigen elektrische auto: de Vision-S.

Het apparaat dient met name als etalage voor de automobiele technologie van de hightech gigant. De Vision-S gaat waarschijnlijk niet in productie. Sony is niet scheutig met details, maar we weten dat de elektrische auto 2 elektromotoren à 272 pk heeft die samen goed zijn voor 544 pk. Hoe groot de actieradius is, wordt niet gemeld. Wel vertelt Sony dat de Vision-S in 4,8 seconden naar 100 km/u kan accelereren en een topsnelheid van 240 km/u heeft.

De zakensedan, waarvoor designinspiratie is opgedaan bij de Tesla Model 3, de Porsche Taycan, de Lucid Air en de Kia Stinger, staat op een platform van Magna Steyr. Voor de ontwikkeling van de Vision-S werkte Sony samen met onder meer Bosch (elektronica), Nvidia (dat zorgt dat de dashboard schermen soepel draaien), Qualcomm (draadloos laden), ZF (aandrijftechniek), Blackberry (bekend van de Ping) en Continental (banden). Het studiemodel is uitgerust met 33 sensoren, waarmee het interieur en de omgeving van de auto in de gaten wordt gehouden.

Het dashboard is minder voorspelbaar dan de buitenkant en doet denken aan het exemplaar van de Honda E (en de Byton M-Byte) en omvat diverse schermen, die zich over de hele cabinebreedte uitstrekken. Net als bij de Audi e-Tron (en de Japanse stadsauto) zijn de buitenspiegels van de Vision-S vervangen door camera’s. Het interieur biedt plaats aan 4 personen. Zij zitten onder een glazen dak.

Sony, dat vooral producten als camera’s, televisies en audioapparatuur maakt, ziet de auto van de toekomst als een nieuwe entertainmentruimte en daarom ontwikkelde zij een 360 graden geluidsinstallatie, Reality Audio System genaamd, dat de inzittenden moet onderdompelen in fraai klinkende muziek. Bij elkaar zijn de beeldschermen die samen het dashboard vormen nog groter dan de displays van Mercedes-Benz.

De televisie, geluidsapparatuur en gameconsole fabrikant heeft zoals gezegd geen concrete plannen om de Vision-S op de markt te brengen. Waarschijnlijk is het een rijdend podium voor Sony om haar nieuwste technologische speeltjes te demonstreren, zodat ‘echte’ autofabrikanten deze kunnen bestellen, al wordt wel gemeld dat het nieuwe platform dat ontwikkeld is door Magna Steyr ook geschikt is voor andere carrosserietypes zoals een SUV model.

Sony is overigens niet de eerste elektronicafabrikant die een poging waagt om actief te worden op de automarkt. Eerder trok de Zuid Koreaanse hightech gigant Samsung de stoute schoenen aan, maar tijdens de financiële crisis werd dit avontuur beëindigd en werden de betreffende bedrijfsactiviteiten verkocht aan Renault. Onder de naam Renault Samsung Motor is onder andere de SM6 te koop, wat eigenlijk een Talisman is.

Elektrisch Sony

Related Posts

Subsidie voor mensen met een relatief laag inkomen die een tweedehands elektrische auto willen aanschaffen

19 september 2026

Drive pleit voor ander laadpalenbeleid

16 september 2026

Opladen met een kabel over de stoep: in steeds meer gemeenten mag het

13 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.