Porsche introduceerde eerder zijn elektrisch aangedreven Taycan als Turbo, Turbo S en 4S. Deze emissievrije sportsedans krijgen op niet al te lange termijn gezelschap van een goedkoper model waarbij vierwielaandrijving ontbreekt.
Michael Steiner, als bestuurslid van de Duitse autofabrikant verantwoordelijk voor R&D, heeft in een interview gezegd dat er instapuitvoeringen komen van de Taycan. Hij noemt onder meer een achterwiel aangedreven versie met een kleinere accu. Beide elementen dragen bij aan een lagere prijs ten opzichte van de huidige 4S variant; momenteel de meest betaalbare Taycan.
Steiner denkt dat de achterwiel aangedreven versie vooral interessant kan zijn voor landen met weersomstandigheden waarvoor vierwielaandrijving niet nodig is, waarbij hij specifiek China noemt. Nederland behoort natuurlijk ook tot die categorie. Waarschijnlijk zal de nieuwe instapuitvoering daar dan ook als eerste op de markt komen. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe achterwiel aangedreven versie uitkomt en Steiner wil ook nog geen prijs indicatie geven.
Een kleinere accu betekent in ieder geval een rij bereik dat lager is dan dat van de Taycan 4S. Die uitvoering heeft een 79,2 kWh batterijenset en kost 109.900 euro.Krijgt de nieuwe instapper van de Taycan reeks een kleinere accu, dan zal de actieradius onder de 400 kilometer zakken. Dat is best mager voor een premium auto die, zo verwacht Autointernationaal.nl, minimaal 85.000 euro gaat kosten.
Eerder introduceerde Porsche al de Turbo en Turbo S versies. Dit zijn relatief dure uitvoeringen met 93,4kWh aan accucapaciteit. De prijzen van deze 2 modellen bedragen 157.100 respectievelijk 191.000 euro. De Duitse fabrikant werkt overigens ook nog aan een soort stationwagon versie van de Taycan. Die krijgt als type aanduiding Cross Turismo en staat iets hoger op zijn wielen.
