Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lucid kiest Munsterhuis als eerste Nederlandse dealer
  • Oproep: jaarlijks 2 procent van het BBP naar infrastructuur
  • Ondanks verkoopdaling laadpalen 23 procent meer omzet voor Alfen
  • Citroën AX viert zijn 40ste verjaardag
  • BYD en Xpeng hebben een slechte betalingsmoraal
  • Newsflash: Genesis GV90 voortijdig onthuld
  • Toyota RAV4 opgepast: dit is de nieuwe Hyundai Tucson
  • Xiaomi: Europa is onmisbaar om omzetdoelstelling te kunnen halen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lucid kiest Munsterhuis als eerste Nederlandse dealer

    19 augustus 2026

    Oproep: jaarlijks 2 procent van het BBP naar infrastructuur

    19 augustus 2026

    Ondanks verkoopdaling laadpalen 23 procent meer omzet voor Alfen

    19 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes GLB vs. Peugeot 5008: welke 7-persoons elektrische SUV moet je kiezen?

    18 augustus 2026
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Renault haalt bezem door modellenaanbod
Toekomstplannen

Renault haalt bezem door modellenaanbod

1 augustus 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Renault gaat flink snijden in haar modellengamma. De nieuwe CEO van de autofabrikant, Luca de Meo, laat weten dat de focus op het C segment (compacte middenklassers) komt te liggen. Dit betekent dat voor meerdere modellen het doek gaat vallen.

De komende jaren zullen voor Renault erg spannend worden, nu het mede door de corona pandemie in zwaar weer is terechtgekomen en er niet meer gerekend kan worden op een winstuitkering van alliantiepartner Nissan waarin de Fransen een belang van 43 procent hebben. Het resultaat was een megaverlies van 7,3 miljard euro over het eerste halfjaar van 2020.

Aan De Meo de taak om de autofabrikant weer zwarte cijfers te laten schrijven. De Italiaan legt in een interview uit dat hij direct nadat hij op 1 juli bij Renault in dienst trad het mes gezet heeft in het productportfolio. Dit betekent dat de bezem door het gamma gaat. “In de afgelopen weken hebben wij onze productplanning substantieel veranderd, met als doel ons geld te steken in deelmarkten die groeien en waar winst te behalen valt”. De Meo noemt concreet het C segment als interessantste categorie. Opvallend, gezien het feit dat Renault vooral met de Clio en Captur grote verkoopsuccessen boekt. Ook de Zoé is relatief gezien een hit. Dat zijn allemaal modellen die in het B segment vallen.

Maar volgens De Meo is het “gevaarlijk” om voor het overgrote deel van het verkoopvolume afhankelijk te zijn van kleinere auto’s. Daar zit namelijk een lagere winstmarge op. Om deze reden zag de voormalige topman van Fiat Chrysler geen heil in de ontwikkeling van een opvolger voor de Punto. En leunt Nissan voor haar Micra zwaar op Renault. Zonder daar veel financieel voordeel van te hebben overigens. Al eerder werd bekend dat diverse autofabrikanten weinig heil meer zien in investeringen in modellen voor het A-segment. Dikke kans dus dat de Twingo zijn laatste ronde in gaat. Daimler heeft voor de opvolger van de technisch identieke Smart Forfour in ieder geval samenwerking gezocht met Geely en laat die nieuweling niet meer door Renault bouwen, maar in China.

Ook hoger in het gamma van Renault moeten we rekenen houden met het afscheid van meerdere modellen. Het voortbestaan van de Espace, (Grand) Scénic en de Talisman staan op zijn zachtst gezegd op de tocht. Ook de Koleos krijgt waarschijnlijk geen opvolger. Het zijn allemaal D segment modellen die niet meer voorkomen in de langetermijnplanning. Geld dat bespaard wordt door voor deze auto’s geen opvolger te ontwikkelen, wil De Meo gaan steken in versterking van het aanbod in het C segment. Renault is daar momenteel actief met de Mégane en de Kadjar, maar geen van beide modellen zijn echte succesnummers. Op de thuismarkt steelt Peugeot de SUV de show met de 3008 en op Europees niveau doet Volkswagen veel betere zaken met haar Golf en Tiguan. Er komen dus wel opvolgers voor de Mégane en Kadjar, maar die moeten het aanzienlijk beter gaan doen dan nu het geval is. Daarbij gaan de kosten voor de baat uit, zo realiseert Renault zich. Pas met aansprekende ontwerpen kan Renault de aansluiting hervinden in het C segment.

Renault is ook druk bezig met de ontwikkeling van een tweetal elektrische cross-overs. Voor het design van beide modellen zal inspiratie worden opgedaan bij de Morphoz conceptstudie (zie illustratie). De elektrische cross-overs zullen worden gebaseerd op het nieuwe modulaire CMF-EV platform dat Renault samen met Nissan ontwikkeld heeft. De Japanners gaan dit onderstel gebruiken voor hun nieuwe Ariya, die aan de bovenkant van het C segment zal worden gepositioneerd en die een sterk SUV karakter krijgt. Autointernationaal.nl kon vorige maand onthullen dat de kleinste cross-over van Renault, die in het B segment valt, waarschijnlijk Zandar gaat heten.

Het topmanagement van Renault heeft volgens De Meo in de afgelopen weken meer productbeslissingen genomen dan in de laatste 2 jaar bij elkaar. De voormalige Seat merkchef laat weten dat de modellenrange met 20 procent zal worden ingekrompen. De klappen gaan aan de bovenkant van het gamma vallen, maar wij hoeven niet te rekenen dat het B segment daarvan zal profiteren. Daar realiseert Renault nu 70 procent van haar verkopen en dat vindt De Meo te risicovol. Mogelijk trapt de nieuwe CEO ook op de rem voor wat betreft investeringen in het B segment omdat hij dochter Dacia wil laten uitgroeien tot een volwaardig merk. Dat label is imagotechnisch uitstekend gepositioneerd om meer werk te maken van deze prijsklasse.

Over de precieze invulling van de nieuwe strategie doet De Meo nog geen uitspraken. Daarvoor moeten we nog wachten tot begin 2021. Dan zullen namelijk de plannen in detail uit de doeken gedaan worden. Zoals Autointernationaal.nl al eerder schreef, mag Alpine wel blijven. Ondanks sterk gedaalde verkopen bindt De Meo niks mis met de aanwezigheid van een nichemerk binnen de Renault Groep.

 

Renault

Related Posts

Waarom het klonen van een ​​bestseller geen garantie voor verkoopsucces is

14 augustus 2026

Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

11 augustus 2026

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.