Subaru is vooral bekend om haar iconische Impreza en haar andere modellen met vierwielaandrijving die populair zijn bij bewoners van bergachtig gebied. Maar de Japanse autofabrikant ontkomt net zoals velen (iedereen?) niet aan overschakelen naar elektrische aandrijving. Het eerste model dat met deze technologie is uitgerust, de Evoltis, zal een SUV zijn. Die komt in 2022 op de markt. Het Franse magazine l’Automobile heeft een eerste illustratie van deze toekomstige Evoltis vervaardigd.
Het zijn andere tijden. Immers, als Porsche in staat is om een Cayenne diesel te produceren en Rolls Royce een SUV, waarom zou Subaru dan niet elektrisch kunnen gaan? Toegegeven, de Japanse fabrikant is vandaag de dag vooral bekend om haar modellen met vierwielaandrijving en boxermotoren. Maar de tijden veranderen. Dat gezegd hebbende, zal de Evoltis, Subaru’s eerste emissievrije model, gepland in 2022, tenminste één van de basiskenmerken van het Japanse merk behouden, namelijk vierwielaandrijving. Aan de andere kant lijdt het geen twijfel dat het een SUV zal zijn.

De Evoltis gaat zijn broer, de Forester, in het C segment ondersteunen als alternatief voor de Peugeot 3008, de Ford Kuga en onder andere de nieuwe Hyundai Tucson. Over ongeveer 2 jaar komt hij op de markt. Feitelijk is het een Toyota vermomd als Subaru. De Evoltis is als elektrische SUV een primeur voor de Japanse fabrikant. Om de gelegenheid te vieren, zal het een volledig nieuwe designtaal inluiden. Die wordt gekenmerkt door zeer hoekige vormen en bijzonder scherpe randen (zeshoekige grille, wielkasten). De styling doet erg doen denken aan een Toyota model waarvan de vormgeving afgelopen juni was uitgelekt en die het formaat van de RAV4 krijgt.

In feite is dat geen toeval, want de Subaru Evoltis zal, net als de elektrische SUV van Toyota zelf, gebaseerd worden op het geheel nieuwe modulaire e-TNGA platform waarover Autointernationaal vorige week vertelde. Volgens mijn informatie wordt de Evoltis leverbaar met 2 elektromotoren met een gecombineerd vermogen van 218 pk of 408 pk. De presentatie van deze Subaru wordt eind volgend jaar verwacht, maar de eerste leveringen zullen pas in 2022 plaatsvinden.

