Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718
  • Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo
  • EU en Peking komen overeen de export van hybride auto’s uit China te halveren
  • Prijs vergelijking Lancia Gamma Long Range
  • Prijs vergelijking Volkswagen ID.Tiguan 58 kWh Trend
  • Polestar houdt uitverkoop in VS
  • Alpine versterkt aanbod met A290 Collection en Atelier Alpine programma voor A390
  • Porsche levert 178.532 auto’s af in de eerste 9 maanden van 2026
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo

    6 oktober 2026

    EU en Peking komen overeen de export van hybride auto’s uit China te halveren

    5 oktober 2026

    Prijs vergelijking Lancia Gamma Long Range

    5 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Volkswagen nu ook marktleider in elektrische autosegment
Verkoopcijfers

Volkswagen nu ook marktleider in elektrische autosegment

1 januari 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Er zijn in 2020 in Nederland in totaal 73.057 elektrische auto’s op kenteken gezet. De Volkswagen ID.3 voerde de ranglijst aan en verdringt daarmee de Tesla Model 3 van de eerste plek.

Volkswagen kende wat aanloopproblemen bij het op de markt brengen van de ID.3, maar de autofabrikant wist uiteindelijk wel haar al in 2018 geformuleerde doelstelling te realiseren om in 2020 een vijfde van haar verkopen te realiseren met volledig elektrische auto’s. Het merk staat met 3 modellen in de top 10 van populairste emissievrije personenwagens. Inclusief de dochter merken Audi en Porsche was de Volkswagen Groep goed voor 26.000 registraties in het segment voor elektrische auto’s.

Tesla, dat in 2019 het rijk nog grotendeels voor zich alleen had, leverde vorig jaar veel in, maar wist wel de tweede plek te claimen. Polestar is het enige nieuwe merk in de top 10 van best verkopende elektrische auto’s. Het zustermerk van Volvo bleef diens XC40 nipt voor. Daarnaast waren er nog 10 andere modellen die meer dan 1.000 registraties wisten te realiseren. Het marktaandeel van volledig elektrische auto’s steeg in 2020 van 13,8 procent naar 20,5 procent. Mede daardoor daalde de gemiddelde CO2-uitstoot van nieuwe personenwagens in Nederland met 7 procent naar 94 gram.

De Volkswagen ID.3 ging vorig jaar 10.954 over de toonbank. Daarna volgen de Tesla Model 3 met 8.369 registraties (2019: 29.882), de Hyundai Kona Electric met 7.760 (5.556), de Kia e-Niro met 6.474 (3.678), de Audi e-Tron met 3.764 (4.061), de Volkswagen e-Golf met 3.049 (3.293), de Polestar 2 met 2.951, de Volvo XC40 Recharge P8 met 2.590, de Volkswagen ID.4 met 2.408 en de MG ZS EV met 2.206 (966) registraties. Uit de top 10 verdwenen de Renault Zoé (2.071 registraties, oftewel 6 procent minder dan in 2019), de Nissan Leaf (1.628; -57 procent), de BMW i3 (1.220; -57 procent) en de Hyundai Ioniq (662; -58 procent). In 2019 werden er nog 61.547 elektrische auto’s geregistreerd.

Lang niet alle elektrische auto’s werden op naam van een particulier gezet. In heel 2020 ging het namelijk om ruim 7.500 exemplaren. 9.500 stuks eindigden via een private leaseconstructie bij een Nederlandse consument voor de deur, terwijl er 13.500 exemplaren op naam van bedrijven werden gezet. Leasemaatschappijen registreerden bijna 33.000 nieuwe elektrische auto’s in 2020. Net als in 2019 viel er in december weer een run op dit soort personenwagens waar te nemen. In de laatste maand van 2020 was 69 procent (oftewel 29.516 exemplaren) van alle nieuw geregistreerde auto’s (in totaal 42.829 stuks) elektrisch. De aanschafsubsidie, de verhoging van de bijtelling van 8 naar 12 procent per 1 januari dit jaar zijn verantwoordelijk voor de opmars van emissievrije modellen in 2020.

Auto’s met een benzinemotor zijn nog altijd het populairst. Vorig jaar werden er 205.207 nieuwe personenwagens met dit type verbrandingsmotor geregistreerd. Wel daalt het marktaandeel erg snel. In 2019 waren benzineauto’s nog goed voor een marktaandeel van 71 procent, maar vorig jaar was dat percentage gekrompen naar 57,6. Ook werden er vorig jaar fors minder auto’s met een dieselmotor aangeschaft. Er werden in 2020 slechts 12.983 exemplaren geregistreerd. Dit betekent dat het marktaandeel halveerde, namelijk van 7,3 procent in 2019 tot 3,6 procent in 2020. Hybrides waren goed voor 62.560 nieuwe registraties, oftewel 10 procent meer dan in 2019. Ook werden er meer modellen verkocht die naast benzine ook LPG lusten: 2.036 stuks in 2020 tegen 520 in 2019. Hier speelt het gas aanbod van Renault en Dacia een rol. Afgelopen jaar zijn er 147 auto’s met een brandstofcel verkocht. In 2019 waren dat er 9 meer.

 

Elektrisch

Related Posts

Tweede Kamer wil dat minimaal de helft van de subsidie voor aanschaf naar elektrische auto’s naar de laagste inkomens gaat

5 oktober 2026

Amerikanen blijven lauw reageren op elektrische auto’s ondanks hoge benzineprijzen

5 oktober 2026

Groot-Brittannië buigt voor EU en komt met importheffing op Chinese elektrische auto’s

2 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.