Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Suzuki wereldwijd nu groter dan Honda
  • Toyota en Waymo starten proefproject voor autonome taxi’s in Japan
  • Aston Martin zakt steeds dieper weg in een schuldenmoeras
  • Trump belooft Audi lager importtarief na aanwezigheid topman op verkiezingsbijeenkomst
  • Volkswagen pauzeert ontwikkeling ID.Golf vanwege financiële problemen
  • Sterke resultaten voor Skoda (het op één na bestverkochte merk van Europa) in 2026
  • Zwakke verkopen in China doen winst Audi bijna 90 procent kelderen
  • Auto van het Jaar 2027: Dit zijn de 7 finalisten, allemaal elektrisch!
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Suzuki wereldwijd nu groter dan Honda

    24 oktober 2026

    Toyota en Waymo starten proefproject voor autonome taxi’s in Japan

    24 oktober 2026

    Aston Martin zakt steeds dieper weg in een schuldenmoeras

    23 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    6.0

    Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

    23 oktober 2026

    Peugeot-rijders boos vanwege storingen in app

    22 oktober 2026

    Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af

    22 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Nieuwe BMW 2-serie Active Tourer: de MPV is niet dood
Toekomstplannen

Nieuwe BMW 2-serie Active Tourer: de MPV is niet dood

2 augustus 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Een nieuwe generatie BMW 2-serie Active Tourer staat op het punt om in productie te gaan. Wat is er inmiddels al over de Beierse compacte MPV bekend?

Tegen de stroom in zal BMW binnenkort zijn vertrouwen in het segment van compacte MPV modellen hernieuwen, in een tijd waarin volume fabrikanten zich geleidelijk terugtrekken uit deze autoklasse die al meer dan 10 jaar het leven vrijwel onmogelijk wordt gemaakt door SUV’s. Een paar maanden voor de definitieve pensionering van de Renault Scénic en de Citroën C4 Space Tourer, wordt de 2 Serie Active Tourer vernieuwd. Met uitzondering van de Volkswagen Touran, zal de toekomst van de MPV het voorrecht zijn van het premium deel van de markt die ook de Mercedes-Benz B klasse in zijn gelederen heeft.

Hoewel BMW moedig opnieuw een segment betreedt dat de neiging heeft een niche te worden, zijn de ingenieurs niet helemaal opnieuw begonnen bij de ontwikkeling van deze tweede editie van de 2-serie Active Tourer. Om economische redenen zal het platform van het huidige model opnieuw worden gebruikt. Er is dus geen sprake van een compleet nieuw model, maar aan de andere kant dekt een eenvoudige restyling de lading ook niet. Vat de introductie van de tweede editie van de 2-serie Active Tourer daarom maar op als een soort herschikking van deze gezinswagen.

Ondanks dat het 7 jaar op de klok laat zien, blijft het UKL platform van de huidige 2-serie Active Tourer nog steeds in het spel. Daar is niks mis mee. Het platform was een van de eersten die in 2016 profiteerde van oplaadbare hybridisatie en BMW is van plan om van deze voorsprong vast te houden door het rij bereik in elektrische modus te vergroten tot 100 km. Ook het systeemvermogen gaat omhoog, en wel naar 270 pk, met als gevolg dat de typeaanduiding zal worden opgewaardeerd van 225xe naar 230xe. Als basisunit zal de 1,5 liter grote 3-pitter worden ingeruild voor een 2,0 liter 4 cilinder motor. Tegelijkertijd omvat de modernisering van deze basis de conversie van de thermische blokken, benzine en diesel, naar 48 Volt lichte hybridisatie.

Helaas zal BMW ervoor kiezen om de lange versie van de MPV over te slaan en de 7-zits Gran Tourer dus uit het gamma te schrappen. Die versie heeft om interieurredenen namelijk nooit een plug-in hybride variant in zijn catalogus kunnen aanbieden. Qua stijl zal zijn kleine broertje zijn spel versterken via 2 prominente nieren die dienst doen als grille in combinatie met de nieuwste led matrix lichttechnologie. De prototypes die recentelijk konden worden betrapt, tonen de migratie van de buitenspiegels naar de rand van de deuren.

Aan boord zal de nieuwe 2-serie Active Tourer er niet tevreden mee zijn om de cockpit van de recente 1-serie te erven, aangezien we al weten dat BMW zal kiezen voor een groot digitaal paneel, zoals de Mercedes-Benz B klasse heeft , zijn meest serieuze tegenstander. Net als zijn grote broer iX zou dit extra grote scherm een ​​gebogen profiel kunnen hebben, in een omgeving die mogelijk in aanmerking komt voor 5G technologie.

De nieuwe 2-serie Active Tourer wordt naar verwachting voor het einde van dit jaar onthuld. Het is niet zeker of hij begin september te zien zal zijn in München op de IAA autoshow. De eerste klantleveringen zouden in het tweede kwartaal van 2022 moeten starten, tegen prijzen die bij ongeveer 36.000 euro gaan beginnen. Sinds 2014 zijn er in Nederland al meer dan 15.000 exemplaren verkocht van de eerste generatie. De nieuwe editie moet daar, zonder ‘Gran’ variant zeker 10.000 stuks aan gaan toevoegen.

 

 

BMW BMW 2-serie Active Tourer

Related Posts

Newsflash: Renault kiest voor een meer ingetogen design

19 oktober 2026

Uitstekende verkoopmaand voor Tesla in Europa

13 oktober 2026

Newsflash: Alfa Romeo Giulietta wordt een cross-over

12 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.