In een interview heeft Skoda baas Thomas Schäfer gezegd dat zijn merk afscheid zal nemen van stekker hybride modellen om zich volop te kunnen concentreren op elektrische auto’s. Daarmee volgt Skoda dezelfde weg als Volvo en Mercedes, dat eerder exact dezelfde koersverandering aankondigde.
Schäfer (foto) vertelt in het interview eerst dat het wereldwijde tekort aan halfgeleiders zijn bedrijf dit jaar 100.000 leveringen misloopt. Op een verwacht totaalvolume van meer dan 1 miljoen verkochte auto’s is dat dus een schade van 10 procent. “We hopen in het laatste trimester van het jaar wat achterstand te kunnen wegwerken”, aldus de CEO van Skoda.

Door het tekort aan halfgeleiders moet Skoda moet dus kiezen welke modellen het belangrijkst zijn om aan de klant te leveren, want niet iedereen kan dit jaar worden bediend. Daarbij wordt door Schäfer rekening gehouden met het feit dat de volledig elektrische Enyaq iV met 70.000 bestellingen de verwachtingen van het Tsjechische automerk ruimschoots overtroffen heeft. Ook de PHEV uitvoeringen van de Octavia en de Superb doen het goed, maar een toekomst hebben dergelijke modellen niet meer: “Natuurlijk is de stekker hybride auto belangrijk voor de zakelijke markt. Wij hebben ze dan ook in ons aanbod in de vorm van de Octavia en de Superb, maar er volgen geen andere modellen meer. Dat heeft voor ons geen zin. Onze toekomst is de puur elektrische auto”.
Tegen 2030 zal 70 procent van de verkochte Skoda’s zijn volgens de CEO volledig elektrisch zijn. De overige 30 procent is vooral bedoeld voor opkomende markten waar de laadinfrastructuur naar verwachting niet op punt zal staan en waar het kunnen tanken van benzine of diesel nog belangrijk is. Dat zijn niet alleen bepaalde Oost Europese landen, maar ook bijvoorbeeld India. Maar Schäfer plaatst daarbij wel een waarschuwing: “je mag voor deze markten niet vergeten dat zij soms ontwikkelingen overslaan en dat procedures er sneller worden afgehandeld. Er wordt daar vlotter geschakeld, terwijl bij ons alles een eeuwigheid duurt”.
