Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen
  • Oude benzineauto oprijden vrijwel altijd slechter voor klimaat dan inruilen op elektrisch model
  • In Europa dreigt dieseltekort door oorlogen in Midden-Oosten en Oekraïne
  • Honda: onze boekhouders zijn weer helemaal happy
  • Suzuki viert jubileum met Swift Edition 60
  • Prijs vergelijking vernieuwde Nissan X-Trail
  • RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren
  • Duitsland blundert met subsidie voor elektrische auto’s
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen

    10 augustus 2026

    Oude benzineauto oprijden vrijwel altijd slechter voor klimaat dan inruilen op elektrisch model

    10 augustus 2026

    In Europa dreigt dieseltekort door oorlogen in Midden-Oosten en Oekraïne

    10 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Alfa Romeo Tonale Quadrifoglio: wat zijn de kansen om het daglicht te zien?
Toekomstplannen

Alfa Romeo Tonale Quadrifoglio: wat zijn de kansen om het daglicht te zien?

3 februari 20224 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
AlfaRomeoTonaleQuadrifoglio

In zijn 112-jarig bestaan ​​heeft de fabrikant van auto’s met ‘klavertje vier’ embleem een iconische reputatie gebouwd met sportieve modellen. Maar de nieuwe compacte SUV van de Italianen, waarmee het Nissan Qashqai / Peugeot 3008 / Volkswagen Tiguan segment betreden wordt, weerspiegelt dit hete bloed voorlopig niet. Bij maximale capaciteit levert hij 275 pk via een zware plug-in hybride cavalerie, wat waarschijnlijk onvoldoende zal blijken om een ​​karakter te ontwikkelen dat kan wedijveren met de Cupra Ateca (300 pk) en Volkswagen Tiguan R (320 pk), die uitsluitend worden aangedreven door lichtere fossiele energiebronnen.

Om in een adem genoemd te kunnen worden met de Quadrifoglio varianten van grote zus Giulia en grote broer Stelvio, zal de Tonale meer ambitie moeten tonen. Maar zal het nieuwe managementteam van Alfa Romeo vanuit het Stellantis hoofdkantoor de middelen krijgen om dat te doen?

In 2021, een paar maanden nadat Jean-Philippe Imparato (ex-Peugeot) aantrad aan het hoofd van Alfa Romeo, vernamen we dat de nieuwe Franse baas de lancering van de Tonale wilde uitstellen, omdat hij niet overtuigd was van het motorengamma dat werd overwogen. En Imparato is niet zomaar iemand. Hij stond immers eerder aan de wieg van de 300 pk sterke 3008 HYbrid4. Als merkchef van Alfa Romeo is vermoedelijk zijn broek afgezakt toen hij hoorde dat hij voor het creëren van een Italiaanse concurrent van de Peugeot, niet alleen het Jeep Compass platform zou moeten overnemen (verre van een benchmark op het gebied van dynamiek), maar dat hij zich ook tevreden zou moeten stellen met een oplaadbare hybridisatie van slechts 240 pk.

Niet dus. Dan maar uitstel van de marktlancering. En zo geniet de definitieve versie van de Tonale, onder het Veloce label, uiteindelijk van 275 pk, maar dat is nog steeds een beetje krap om de concurrentie ongerust te maken. Maar zoals het gezegde luidt: het mooiste meisje ter wereld kan alleen geven wat ze heeft. Tot voor kort dacht Alfa Romeo niet aan een echte sportversie van de Tonale. Echter, Daniel Tiago Guzzafame, de productmanager van het merk, lijkt de kaarten opnieuw te schudden. Wat betreft de vooruitzichten voor een Tonale Quadrifoglio, zei hij in een interview dat de fabrikant al “enkele alternatieven had, zowel met een pure thermische als op het gebied van elektrificatie”. Hij waarschuwde echter dat dit alleen zou gebeuren als het eindresultaat qua prestaties zou voldoen aan het niveau van sportiviteit dat wordt geëist door het beroemde logo.

Dat hangt dus niet alleen af van de aandrijflijn, maar ook van de vraag of de dynamische capaciteiten van het originele Fiat / Jeep platform naar een hoger plan kan worden getild. Over een eventuele Quadrifoglio variant zei Guzzafame verder: “Quadrifoglio zal in zekere zin een merk binnen een merk wordt, een label dat toezicht houdt op het sportieve karakter van onze modellen”. Er is daarom zeker de ​​wens om de Tonale een krachtiger kloppend hart te geven, maar feit is dat de tijd begint te dringen. Pas in 2023 zal dit model zijn eerste volle verkoopjaar beleven. Maar Guzzafame bevestigde dat de toekomst van Alfa Romeo volledig elektrisch zal zijn. Vanaf 2027 willen de Italianen geen auto’s met een verbrandingsmotor meer verkopen. Dit betekent dat 2026 het laatste verkoopjaar wordt voor de Tonale. Al met al is de commerciële levenscyclus van dit SUV model te kort om investeringen in een krachtigere, al dan niet oplaadbare hybride variant (die kan concurreren met de 400 pk sterke Audi RSQ3) terug te verdienen. Of wij moeten geduld hebben tot zijn opvolger klaar is. Die in elke uitvoering elektrisch zal zijn.

Linksom of rechtsom is de kans dat een thermische Tonale Quadrifoglio het daglicht zal zien nihil. 

Alfa Romeo Alfa Romeo Tonale

Related Posts

Newsflash: Alfa Romeo werkt aan terugkeer van de 147

4 augustus 2026

Alfa Romeo plaagt met de Manta-E, pardon, een nieuwe SUV

8 juli 2026

Newsflash: Suzuki komt met goedkope elektrische auto

7 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.