Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
  • Smart Fortwo opvolger inside
  • Elektrische Jeep Compass nu ook als 4xe en Long Range
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Skoda Peaq

    17 juni 2026

    Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai

    17 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Dit is de toekomst van mobiliteit: Volkswagen Gen.Travel
Toekomstplannen

Dit is de toekomst van mobiliteit: Volkswagen Gen.Travel

19 september 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
VolkswagenGenTravel

Wat is het verschil tussen Volkswagen en de Volkswagen Groep? Kort door de bocht: de eerste is een merk en de tweede is een autoconcern. Maar er zijn meer verschillen. Zo zal Volkswagen dit jaar wel aanwezig zijn op de autosalon van Parijs, maar het moederbedrijf niet. En de Gen.Travel conceptstudie die je hier ziet, is geen vrucht van het automerk, maar van het overkoepelende concern. Het showmodel is dus niet op de autosalon te zien, maar wel op het Chantilly Arts & Elegance evenement in Parijs. Daar staan kunst, oldtimers en uitzonderlijke auto’s (zoals ook de Renault 5 Turbo 3E) centraal. En uitzonderlijk, dat is de Gen.Travel zeker.

Deze conceptstudie is ontworpen conform de toekomstvisie van de Volkswagen Groep op de autosector: elektrisch, autonoom, duurzaam en hightech. Concreet biedt het model een blik op hoe wij over 10 jaar zouden kunnen reizen. Niet met korte vluchten (slecht voor ons milieu en slecht voor ons humeur vanwege de chaos op Schiphol), maar met een elektrisch voertuig dat je boekt via een app, dat je thuis ophaalt en dat jou volledig autonoom naar jouw eindbestemming brengt terwijl jij werkt, uitrust, met je partner (of minnaar) knuffelt of een film kijkt.

VolkswagenGenTravel2

De Gen.Travel is ontworpen als premium model dat het midden houdt tussen een hatchback en een MPV. Wat dit betreft zouden wij er de spirituele opvolger van de Audi A2 in kunnen zien. Het excentrieke koetswerk heeft grote glasoppervlakken en 2 enorme vleugeldeuren. Reken er niet op dat dit de nieuwe designstijl wordt van een van de merken van de Volkswagen Groep (Audi of Cupra bijvoorbeeld). De Gen.Travel is vooral een vingeroefening voor hoe een voertuig met Level 5 autonome technologie en artificiële intelligentie er uit zou kunnen zien. De conceptstudie is onder andere geschikt voor ‘platooning’, het autonoom in konvooi rijden van voertuigen.

VolkswagenGenTravel3

Verder valt niet uit te sluiten dat wij elementen uit het flexibele interieur terug gaan zien in een volgende generaties productieauto’s. Maar de autowereld is nog een heel eind verwijderd van techniek om auto’s zelfstandig te laten rijden op Level 5 niveau (Level 2 is het niveau waarop de Tesla Model 3 zich momenteel bevindt; in bepaalde situaties kan deze personenwagen autonoom opereren, maar de bestuurder moet altijd een oogje in het zeil houden en zijn handen aan het stuur houden). Bij Level 5 kunnen voertuigen in alle situaties, onder alle omstandigheden, zelfstandig rijden, zonder dat de bestuurder op hoeft op te letten (of er rekening mee moet houden dat hij soms in moet grijpen).

VolkswagenGenTravel4

Maar auto’s op een dergelijke manier aan het verkeer deel laten nemen, is nog heel erg ver weg. Sommige experts betwijfelen of autofabrikanten ooit Level 5 zullen bereiken. Dat komt doordat de bijbehorende techniek ook in drukke stadscentra moet werken. Dat vereist veel te veel rekenkracht van de hiervoor benodigde computers. Bovendien spelen er ethische kwesties. Stel dat een zelfstandig rijdende auto een fietser dreigt aan te rijden. Hij kan uitwijken, maar dan maait hij een voetganger omver. Waar moet het voertuig dan voor kiezen?

VolkswagenGenTravel5

Afhankelijk van hoeveel mensen er vervoerd moeten worden, zijn er verschillende configuraties mogelijk, variërend van 4 zetels die ook in vergaderstand gebruikt kunnen worden, tot 2 bedden voor nachtelijke ritten (mocht er zich dan een aanrijding voordoen, dan worden de passagiers volledig beschermd). Aangepaste verlichting en een actieve ophanging moeten voor comfort op hoog niveau zorgen. En speciale interieurverlichting moet reisziekte tegengaan. Vanzelfsprekend is het interieur van dit proefballonnetje gemaakt van duurzame en recycling materialen. Uiteraard is er ook voldoende infotainment aanwezig om ervoor te zorgen dat de mensen aan boord zich niet gaan vervelen.

VolkswagenGenTravel8

 

Volkswagen Gen.Travel Volkswagen Groep

Related Posts

Newsflash: Hyundai i20 N keert terug

16 juni 2026

Volkswagen topman houdt vast aan bezuinigingsmaatregelen

12 juni 2026

Renault, Stellantis en Volkswagen willen van Brussel weten wat ‘Made in Europe’ inhoudt

7 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.