Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volvo XC60
  • Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant
  • Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across
  • Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer
  • BYD roept 183.000 auto’s terug
  • Drive pleit voor ander laadpalenbeleid
  • Volkswagen geeft stevige winstwaarschuwing
  • Mercedes dreigt met sluiting Duitse autofabriek
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking vernieuwde Volvo XC60

    17 september 2026

    Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant

    17 september 2026

    Drive pleit voor ander laadpalenbeleid

    16 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    7.0

    Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

    16 september 2026

    Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer

    16 september 2026

    BYD roept 183.000 auto’s terug

    16 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Duitse autofabrikanten verliezen terrein in China
Verkoopcijfers

Duitse autofabrikanten verliezen terrein in China

21 december 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De autoverkopen in China hebben zich sterk hersteld. Volgens industrie-expert Ferdinand Dudenhöffer groeide de afzetmarkt van dit Aziatische land van januari tot september van dit jaar met ongeveer 15 procent in vergelijking met dezelfde periode van 2021. Volkswagen, BMW/Mini en Mercedes-Benz hebben in dit tijdvak echter minder auto’s verkocht, zo blijkt uit eigen cijfers.

Het marktaandeel van de Duitse autofabrikanten is in de eerste 9 maanden dan ook aanzienlijk gedaald: de Volkswagen Groep zag haar greep op de Chinese automarkt verkleinen van 17,5 naar 14,1 procent, bij Mercedes daalde het marktaandeel van 4,1 naar 3,4 procent en BMW viel terug van 4,6 naar 3,5 procent. “De concurrentie is aanzienlijk toegenomen en de modellen van de Duitsers hebben wat van hun glans verloren”, aldus Dudenhöffer.

Voor wat betreft deels (stekker hybride) of volledig elektrische modellen zijn de Duitsers eerder volgens dan leiders. De toon voor wat betreft oplaadbare voertuigen wordt in China gezet door Tesla en door lokale fabrikanten als BYD en Nio. BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep zijn ook op achterstand geraakt als het gaat om de in het Aziatische land populaire softwarefuncties en autonoom rijden.

Audi, Mercedes en Volkswagen hadden bijvoorbeeld problemen om met sommige modellen op wat verreweg de belangrijkste afzetmarkt is de gevoelige snaar bij de consument te raken. Hoewel de cijfers de laatste tijd weer zijn verbeterd, missen potentiële Chinese klanten speciale on-board software en entertainment functies die vaak standaard zijn op modellen van binnenlandse aanbieders. Volgens topmanagers in Wolfsburg is er een duidelijke behoefte aan een inhaalslag als het gaat om uitrustingen als deze: “De verwachting van de Chinese consument is dat elektrische mobiliteit wordt gepresenteerd als iets cools, moderns en toekomstgerichts”. Een model als de Volkswagen ID.4 doet het hart echter amper sneller kloppen. En Chinese bestuurders of succesvolle zakenmensen vinden het maar irritant dat de Mercedes EQS geen sedan is maar een liftback. Dat betekent tocht in de nek als de achterklep open gaat.

Zowel Mercedes als de Volkswagen Groep hebben zich nu ten doel gesteld om nieuwe modellen meer lokaal te ontwikkelen zodat zij beter aan de Chinese eisen voldoen. Met het oog op China sprak Skoda over bijzondere uitdagingen waar het merk voor staat. “Dat zie je ook terug in de huidige verkoopcijfers, die in het verleden beduidend hoger waren. Daarom evalueren wij de huidige situatie en bepalen wij op basis daarvan samen hoe de toekomst er in China uit zal zien”, zei Skoda baas Klaus Zellmer onlangs in een interview. Deze review zou er toe kunnen leiden dat de Volkswagen dochter zich volledig terugtrekt uit de Chinese markt.

 

China Duitsland Mercedes Škoda Volkswagen

Related Posts

Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant

17 september 2026

BYD roept 183.000 auto’s terug

16 september 2026

Volkswagen geeft stevige winstwaarschuwing

16 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.