Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie vernieuwde Omoda 5
  • Range Rover neemt afscheid van de Evoque en Velar
  • BMW gaat het dak repareren terwijl de zon (nog een beetje) schijnt
  • Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie
  • Alpha: een nieuw begin voor Honda
  • Newsflash: nieuwe Volvo EX40 krijgt 650 km actieradius
  • BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland
  • Opel Grandland krijgt 22 kW boordlader
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie vernieuwde Omoda 5

    1 november 2026

    Range Rover neemt afscheid van de Evoque en Velar

    1 november 2026

    BMW gaat het dak repareren terwijl de zon (nog een beetje) schijnt

    1 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkopen Duitsland: Dacia populairder dan Renault
Verkoopcijfers

Autoverkopen Duitsland: Dacia populairder dan Renault

4 februari 20236 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Duitse automarkt begon 2023 negatief. In januari waren er 2,6 procent minder kentekenregistraties ten opzichte van de toch al zwakke maand van het voorgaande jaar. Een verrassing is dit resultaat evenwel niet. In december werd er bij onze oosterburen juist opvallend veel nieuwe auto’s op kenteken gezet. Dat werd gedaan door consumenten die op de valreep graag wilden profiteren van een subsidieregeling voor de aanschaf van een stekker hybride auto. Per 1 januari 2023 komen daarvoor alleen volledig elektrische modellen in aanmerking.

Afgelopen maand werden in totaal 179.247 voertuigen nieuw geregistreerd, zo blijkt uit cijfers van de Kraftfahrt-Bundesamt (KBA). Dit is het op een na laagste aantal inschrijvingen sinds januari 1991. Terwijl het aantal nieuwe inschrijvingen door bedrijven met 2,5 procent toenam (met als gevolg een marktaandeel van 68,3 procent), daalde het aantal particuliere inschrijvingen met 12,1 procent (naar een marktaandeel van 31,6 procent).

De verkoopdaling bij plug-in hybride auto’s, die sinds dit jaar geen aanschafsubsidie ​​van 6.000 euro meer krijgen in Duitsland, bedroeg 53,2 procent. Er waren 8.853 nieuwe inschrijvingen, hetgeen 4,9 procent marktaandeel betekende. Opvallend is dat er desondanks bij puur elektrische auto’s ook sprake was van een forse afname van het aantal kentekenregistraties, namelijk 13,2 procent. Dit type personenwagens waren met 18.136 nieuwe aanmeldingen slechts goed voor een marktaandeel van 10,1 procent. Blijkbaar zijn volledig elektrische auto’s en stekker hybride modellen dus geen communicerende vaten.

“De zwakke start van het jaar moet gezien worden in verband met het zeer sterke einde van 2022. Met name nieuwe registraties van stekker hybride voertuigen werden in december naar voren gehaald en ontbreken nu”, zegt Reinhard Zirpel, voorzitter van de Duitse vereniging van autofabrikanten VDIK. Zirpel gaat er echter vanuit dat de markt later dit jaar een positief saldo zal laten zien zodra dit pull-forward effect is uitgewerkt. “Toch laat de afbouw van de subsidie duidelijke sporen na in 2023. Ik vrees dat het momentum van elektrische mobiliteit voorlopig voorbij is”.

 

Merken

Tesla boekte de sterkste groei in januari. Met 4.241 nieuwe inschrijvingen werd er afgelopen maand met 912 procent geplust. Bij de Duitse merken deden Porsche (+19,3 procent; marktaandeel 1,7 procent), Mercedes (+14,5 procent; 12,0 procent), Ford (+3,4 procent; 4,6 procent) en Volkswagen (+1,3 procent; 20,7 procent) goede zaken. De andere Duitse merken zoals Mini (-54,3 procent; 0,9 procent), Smart (-39,1 procent; 0,4 procent), Opel (-34,4 procent; 4,1 procent) en BMW (-24,7 procent; 6,2 procent) verloren fors,. Bij Audi de daling was slechts 1 procent en kwam het marktaandeel uit op 8,2 procent.

Duitsland012023merken

De importeur van Dacia presteerde sterk. Met 5.671 nieuwe registraties was de stijging ruim 42 procent en kwam het marktaandeel uit op 3,2 procent. Dacia deed het daarmee beter dan moeder Renault, die niet verder kwam dan 3.057 nieuwe inschrijvingen en daarmee een afzetdaling van ruim 36 procent moest slikken. Het marktaandeel van de Fransen kwam daarmee uit op 2 procent. Sterke groei was er ook voor Toyota (+28,3 procent; 3,6 procent) en Skoda (+12,6 procent; 7,7 procent). Deze Volkswagen dochter was het grootste importmerk in januari, gevolgd door Toyota. De grootste verliezers in januari waren (afgezien van Renault) Seat (-38,8 procent; 3,1 procent), Hyundai (-6,9 procent; 3,4 procent) en Fiat (-3,4 procent; 2,2 procent) .

 

Segmenten

Op segmentniveau deed zich in januari de grootste stijging voor bij sportwagens (+62,2 procent). Voor compacte middenklassers (C segment à la de Volkswagen Golf waren er juist 12,5 procent minder registraties. Auto’s met enkel een benzinemotor onder de kap hadden een verkoopaandeel van 39,0 procent (+3,5 procent) en diesels waren goed voor 21,9 procent (-1,2 procent). De rol van modellen die rijden op LPG (-32,7 procent; 0,6 procent) of aardgas (-47,8 procent; minder dan 0,1 procent) is op de Duitse markt vrijwel uitgespeeld.

Het onbevredigende resultaat in januari 2023: de gemiddelde CO2-uitstoot van een nieuw geregistreerde auto was 5,8 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar en gemiddeld 131,0 gram/km. Dat kwam door de verkoopdaling bij (deels) elektrische personenwagens.

Duitsland012023sportwagens

Modellen

Dat het sportwagen segment in januari het sterkst pluste (2.488 registraties; het marktaandeel kwam uit op 1,4 procent), is vooral de danken aan de aloude Porsche 911. Daarvan verdubbelde het aantal nieuwe inschrijvingen ruimschoots (836 in plaats van 400). De Porsche 911 deelt het podium met de Mercedes E-klasse Coupé en de nieuwe SL.

De Toyota GR86 lijkt zich in de top 10 te vestigen. In januari deelde hij met 75 nieuwe inschrijvingen de 10de plaats met de sportwagen die de grootste crash heeft gehad in vergelijking met de voorgaande maand: de Ford Mustang, waarvan in december nog 522 exemplaren op kenteken werden gezet.

Buiten de top 15 komen we de Toyota Supra tegen met 22 kentekenregistraties, evenals de Ferrari Roma (15), de Audi R8 (11), de Lotus Emira (11), de Lexus LC (10), de Ferrari Portofino (8), de Aston Martin V8 (6), de Aston Martin DB11 (4), de Subari BRZ (4; vorige generatie) en de Nissan GT-R (1). 

Duitsland012023modellen

In het totale modellenoverzicht zien we dat alle podiumplaatsen voor Volkswagen zijn. Daarna volgt de Tesla Model Y. Normaliter zou je die auto aanmerken als een importproduct, maar tegenwoordig loopt die elektrische cross-over in Duitsland zelf van de band. Dat feit zal zeker bijdragen een de populariteit van de Tesla Model Y bij onze oosterburen. In de tabel kan je ook zien dat geen enkele elektrische auto van Duits ontwerp in de top 20 staat. Dat is met name een afgang voor Volkswagen.

Opvallend is dat BMW met geen enkel model in de top 20 voorkomt. In de top 30 trouwens ook niet. Pas op plek 31 komen we de 3-serie van BMW tegen. De X3 en de 5-serie zijn de enige andere modellen van de autofabrikant uit München in de top 50.

Wat verder opvalt is dat de Toyota Yaris de populairste B segment auto was in januari bij onze oosterburen, vóór de Opel Corsa. De Polo van Volkswagen komt helemaal niet meer in het top-20 overzicht voor. Duitsers die opteren voor een B segment model met VW logo hebben liever een T-Cross (of de Fabia van dochter Skoda).

 

Duitsland

Related Posts

Autoverkopen Duitsland: elektrische auto’s bereiken record marktaandeel, Volkswagen verliest terrein

2 oktober 2026

Duitse auto-industrie pleit voor hogere importheffingen op Chinese auto’s

24 september 2026

Volkswagen aandeel valt uit belangrijkste Europese beursindex

19 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.