Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic
  • Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland
  • Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic

    24 juni 2026

    Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland

    24 juni 2026

    Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»BYD wil 10 procent marktaandeel
Verkoopcijfers

BYD wil 10 procent marktaandeel

14 juni 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
BYDseal

De Chinese fabrikant van elektrische auto’s BYD heeft zichzelf hoge doelen gesteld. Op middellange termijn wordt gestreefd naar een marktaandeel van 2 cijfers.

“Wij willen op middellange termijn zo’n 5 tot 10 procent marktaandeel in het elektrische segment hebben”, zegt Lars Pauly, Head of Sales voor Duitsland. Hij noemde geen tijdstip. De uitspraak van Pauly geldt weliswaar alleen voor Duitsland, maar dat maakt de doelstelling voor de gevestigde orde niet minder alarmerend. Immers, de Duitse automarkt wordt gekenmerkt door een sterk chauvinisme: eigen automerken eerst. Dus als BYD het aldaar al zal lukken om 10 procent te pakken, dan moet voor Nederland, België of Denemarken (waar men niet door een nationalistische bril naar het autoaanbod kijkt) rekening gehouden worden met 15 procent.

Ook het feit dat Pauly het heeft over het segment voor elektrische auto’s is geen geruststelling. Nu vormt deze autoklasse nog een minderheid, maar straks zijn alle auto’s elektrisch. BYD (Build Your Dreams) verkocht in 2022 wereldwijd 550.000 elektrische auto’s, waarvan 440.000 exemplaren in China. Voor het eerst sinds 2008 wist de Volkswagen-rivaal het kernmerk uit Wolfsburg van het marktleiderschap in China te beroven. Volgens auto-experts zijn Chinese fabrikanten toonaangevend op het gebied van batterijtechnologie en autonoom rijden.

Er bestaat echter ook scepsis over de kansen van de nieuwe concurrenten om voet aan de grond te krijgen op gevestigde markten. Over heel 2022 was het marktaandeel van Chinese merken als Nio of MG in Duitsland slechts 0,9 procent. Maar het is de vraag of die scepsis terecht is. Iedereen moet immers bij 0 procent marktaandeel beginnen. Dus dat Nio een trage start maakt, zegt ‘niks’: het gaat er om hoe snel een automerk zich qua marktaandeel op langere termijn maakt. Dat hebben wij in eigen land gezien aan Kia. Jarenlang bevond dit merk zich aan de zijlijn. Nu is het marktleider. En MG is al lang geen marginale speler.

In Duitsland richt BYD zich vooral op prijsgevoelige klanten, legt Pauly uit, die het bedrijf runt bij importeur Hedin Electric Mobility in Stuttgart. Ze willen een “betaalbaar elektrisch voertuig” aanbieden en in prijssegmenten zitten “waar anderen op middellange tot lange termijn misschien niet actief zullen zijn”. Voor de verkoop doet hij vooral een beroep op lokale dealers. Dit betekent dat er straks ook contactpersonen zijn voor de klantenservice.

In China heeft BYD zojuist de Seagull gepresenteerd: een elektrische auto die op de Nederlandse markt circa 18.500 euro gaat kosten. De Volkswagen Groep heeft in het lagere prijssegment nog geen e-model aangeboden. De Volkswagen ID.2, die gepland staat voor 2025, moet in Nederland een prijs krijgen van circa 27.500 euro. In Wolfsburg wordt ook gewerkt aan een voertuig onder de 22.000 euro.

Bedrijven als BYD, in 1995 begonnen als batterijproducent, moeten op de lange termijn serieus worden genomen, aldus Pauly. “Anderzijds hebben we ook respect voor gevestigde Europese merken die hun merken en verkooporganisaties stevig op de rails hebben staan”. De tijden dat Chinese fabrikanten zichzelf belachelijk maakten met veiligheidstesten (Brilliance, Landwind) of met slechte kwaliteit (idem) zijn voorbij.

 

BYD China Duitsland Elektrisch

Related Posts

Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

24 juni 2026

BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium

23 juni 2026

Carney-Xi deal: Geely levert eerste elektrische auto’s van Lotus aan Canada

22 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.