Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Licht op groen voor MG Go!
  • Nederlander wil Wiesmann redden
  • Afgelopen half jaar minder auto’s gestolen
  • Volkswagen: hard ingrijpen is van levensbelang
  • Mini introduceert de Cooper Oxford Edition
  • Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP
  • BMW ziet Chinese verkoop instorten
  • BYD loopt een blauwtje bij Renault
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Licht op groen voor MG Go!

    2 juli 2026

    Nederlander wil Wiesmann redden

    2 juli 2026

    Afgelopen half jaar minder auto’s gestolen

    2 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP

    2 juli 2026

    BMW iX3 scoort 5 sterren in nieuwe, strenge Euro NCAP test

    1 juli 2026

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Prijs indicatie Volkswagen ID.7
Introductienieuws

Prijs indicatie Volkswagen ID.7

19 augustus 20237 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
VolkswagenID7witteachtergrond

Volkswagen lanceert komend najaar de ID.7. Hij gaat standaard geleverd worden met een augmented reality head-up display en kan desgewenst worden voorzien van een XL accu. De sedanversie van de ID.7 kan nu worden besteld.

De ID.7 is na de ID.4 het tweede model dat Volkswagen als wereldauto lanceert. De verkoop begint komend najaar in Europa en China; in 2024 volgt de Amerikaanse markt. De 5-deurs auto met grote achterklep debuteerde in januari op de CES in Las Vegas en werd 3 maanden later volledig onthuld op de autoshow van Shanghai. De ID.7 is visueel in lijn met de sedanstudies ID.Aero en ID. Vizzion, evenals de stationwagen-conceptauto ID.SpaceVizzion.

VolkswagenID7prijs

Wat al duidelijk was geworden bij de in camouflagemateriaal verpakte CES showauto werd later bevestigd door de productieversie die in China werd getoond: de Volkswagen ID.7, die ongeveer 2,1 ton weegt, presenteert vloeiende, aerodynamisch geoptimaliseerde vormen. De elektrische liftback heeft een grotendeels gesloten voorkant en smalle led koplampen die naar het midden gericht zijn en op typische ID-wijze verbonden zijn met een led strip. De motorkap is licht gebogen.

VolkswagenID7prijs2

Aan de zijkant zijn deurklinken en verzonken handgrepen te zien. De zijspiegels rusten op stevige steunen. De raamrand loopt vrijwel horizontaal, terwijl het dak gedeelte zeer filigraan oogt. Dit is het resultaat van een ontwerptruc: het dak en de stijlen zijn glanzend zwart afgewerkt en de dak framelijsten hebben een aluminiumlook.

VolkswagenID7prijs3

De ID.7 heeft ook aan de achterkant een vrijwel doorlopende strook led verlichting die alleen onderbroken wordt door het VW embleem, inclusief de grafische taps toelopende vorm in het midden. Dat licht in het midden wit op, tenzij het dimlicht is ingeschakeld. De achterkant heeft een opvallende spoilerlip en een zwart element onder de bumper.

VolkswagenID7prijs6

De ID.7 is 4.961 mm lang, 1.862 mm breed en 1.538 mm hoog. De wielbasis bedraagt ​​2.966 mm. Afhankelijk van de gekozen uitrusting is er sprake van een luchtweerstandscoëfficiënt tussen de 0,23 en 0,24. De verschillen hangen vooral af van de geselecteerde wielen. Op de Europese markt wordt de ID.7 verkrijgbaar met 18 inch velgen met banden in de maat 235/55 of 19 inch velgen met 255/50 banden.

VolkswagenID7prijs4

Thomas Schäfer, de CEO van het merk Volkswagen, beloofde op de CES al een “hoogwaardig interieur” en een extreem royale hoeveelheid ruimte, die te danken is aan de bijna 3 meter lange wielbasis. De stoelen beschikken over automatische airconditioning en indien gewenst een massagefunctie. Het bagagevolume, dat nog niet specifiek is gekwantificeerd, zou ruim 500 liter bedragen.

VolkswagenID7prijs5

Het naar de bestuurdersstoel hellende 15 inch vrijstaande infotainment-aanraakscherm domineert het dashboard. Met name de kritiek op de kwaliteitsindruk van de voorgaande ID-modellen heeft Volkswagen ertoe aangezet de boordplank zacht te bekleden en helder te structureren. Volkswagen zegt haar bedieningslogica vereenvoudigd te hebben. Dat is onder andere gebeurd door de startschermknop en een balk voor vrij toewijsbare directe toegang tot belangrijke apps altijd zichtbaar te houden. Ook de stoel functies en de temperatuurregeling zijn via het touchscreen te bedienen. Dat laatste gaat, net als het volume, via een zogeheten touch slider.

VolkswagenID7prijs8

De omvang van het digitale instrumentarium display is door Volkswagen geminimaliseerd. Het toont alleen de wettelijk verplichte gegevens zoals snelheid en waarschuwingsberichten. Andere informatie die essentieel is voor het rijden, wordt virtueel vóór de ID.7 geprojecteerd met het standaard augmented reality head-up display. Het systeem geeft informatie weer zoals de huidige en toegestane snelheid op korte afstand; alsof het 3,5 meter voor de auto weergegeven wordt. Overige informatie, zoals navigatie-instructies, verschijnen virtueel ongeveer 10 meter voor de ID.7.

VolkswagenID7prijs7

De airconditioning werkt met intelligente ventilatieopeningen die de bestuurder herkennen aan de hand van zijn sleutel en de koeling of verwarming activeren nog voordat hij instapt. De nieuwe ‘Smart Air Vents’ kunnen zowel horizontaal als verticaal openen en sluiten. Door middel van een zwaaifunctie kan de luchtstroom over een groot oppervlak verdeeld worden. Bovendien zorgt de airconditioning ervoor dat de lucht naar de lichamen van de passagiers (en dus niet in hun gezicht) of indirect in de cabine wordt geleid. Het nieuwe display boven de middenconsole toont deze functies. Verder reageert de stembediening genaamd Ida op de wensen van de reizigers, bijvoorbeeld met het commando: “Hallo Ida, mijn handen zijn koud.” Dienovereenkomstig schakelt de ID.7 de stuurwielverwarming in en stuurt de luchtstroom van het airconditioningsysteem naar de handen. De sfeerverlichting of de transparantie van het optionele schuifdak kan op een vergelijkbare manier worden aangepast. Dit kan worden omgeschakeld naar ondoorzichtig of doorschijnend.

De aandrijving van de ID.7 (die later ook als GTX met vierwielaandrijving op de markt komt) is gebaseerd op Volkswagen’s modulaire elektrische aandrijfsysteem MEB. De ID.7 is de eerste elektrische VW met een nieuw ontwikkelde motor genaamd “App 550”. In Europa wordt de elektrische Passat in eerste instantie gelanceerd als eenmotorige variant, waarbij de synchrone machine met permanente magneet (die op de achteras inwerkt) een vermogen heeft van 286 pk. Het maximale koppel bedraagt ​​550 Nm. De transmissie met één versnelling heeft een tweetrapsontwerp. De sportievere GTX versie met vierwielaandrijving wordt waarschijnlijk 340 pk sterk. Deze uitvoering kenmerkt zich door een zwart dak, getinte ramen en contrasterende stiksels in het interieur. De ID.8 GTX viert zijn première op de IAA in München.

Volkswagen biedt de ID.7 aan met 2 batterijvarianten. De Pro variant, die als eerste wordt geïntroduceerd, beschikt over de bekende accu met een netto capaciteit van 77 kWh (82 kWh bruto), die kan worden opgeladen met een maximaal vermogen van 170 kW. Voor deze uitvoering noemt de fabrikant een actieradius tot 621 kilometer. De ID.7 Pro S, die iets later volgt, zou zelfs tot 700 kilometer moeten kunnen afleggen. Dat heeft deze variant te danken aan een energieopslag van 86 kWh netto (91 kWh bruto). De batterij kan onderweg naar een snel laadstation worden voorgeconditioneerd als de routebegeleiding is geactiveerd. Hierdoor wordt het maximale laadvermogen vergroot tot 200 kW.

De ID.7 gaat standaard geleverd worden met een verder ontwikkelde versie van ‘Travel Assist’ die bij snelheden vanaf 90 km/u zelfstandig de zijdelingse en longitudinale geleiding van de auto op snelwegen kan overnemen. Dankzij zwermgegevenstoegang houdt het zich automatisch aan de snelheidslimieten; het past ook de snelheid aan in bochten, bij rotondes en rijdend richting kruispunten. Indien nodig kan de ID.7 op de snelweg van rijstrook wisselen. Tegen meerprijs kan de Volkswagen automatisch parkeren. De bestuurder moet dan wel een oogje in het zeil houden via een smartphone-app.

Volkswagen bouwt de ID.7 voor klanten in Europa en Noord-Amerika in haar fabriek in Emden. De productie is inmiddels gestart en in Duitsland is de ‘elektrische Passat’ al te bestellen. De prijslijst van de ID.7, die voorlopig alleen verkrijgbaar zal zijn in de Pro uitrustingsvariant met een actieradius tot 621 kilometer, zal in Nederland vermoedelijk beginnen bij 59.995 euro. Andere versies volgen later. Nog voor de jaarwisseling arriveert de ID.7 bij de dealers in de showroom. In 2022 volgt een stationwagen uitvoering. Ter vergelijking: de BMW kost 59.362 euro als 286 pk sterke eDrive35 met 67 kWh accu (netto) en 65.291 euro als eDrive40 met 340 pk en 80,7 kWh accu. De Kia EV6 met 77,4 accupakket is er al vanaf 51.895 euro, maar die concurrent is ‘slechts’ 229 pk sterk. 

Volkswagen heeft de volledige reeks ID namen (ID.1 tot ID.9) laten registreren. Onder de ID.3 kunnen wij de kleinere modellen ID.1 en ID.2 verwachten, terwijl de ID.8 een elektrische SUV met 7 zitplaatsen wordt. In China is er al een ID.6 te koop, maar dat model komt niet naar Europa. Bij ons gaat de letters/cijfer combinatie in de toekomst gebruikt worden voor een kleinere elektrische sedan. Daarnaast wil Volkswagen waardevolle namen uit het verbrandingsmotorentijdperk gaat gebruiken voor toekomstige elektrische modellen. Dit betekent dat wij kunnen rekenen op een ID.Polo en een ID.Golf. Lid van de ID familie is natuurlijk ook de ID.Buzz. Deze ‘elektrische bus’ is nu al te koop in 5-zits uitvoering en krijgt op afzienbare termijn gezelschap van een verlengde 7-persoons variant. 

 

Volkswagen Volkswagen ID.7

Related Posts

Volkswagen: hard ingrijpen is van levensbelang

2 juli 2026

Staking bij Mercedes is begin van hete zomer in Duitse auto-industrie

1 juli 2026

Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

24 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.