Audi heeft niet alleen de SQ7 een facelift gegeven, maar ook de doordeweekse uitvoeringen van haar grootste SUV onderhanden genomen. In 2019 werd het inmiddels 9 jaar oude model ook al eens opgefrist, maar de volledig elektrische opvolger is nog (lang) niet klaar. Daarom volgt nu een tweede facelift. Dit keer niet met voorspelbare zaken als alleen een nieuwe grille en andere bumpers, maar ook een lichtsignatuur die aan de persoonlijke smaak kan worden aangepast.
De te personaliseren verlichting, waarbij keuze is uit 4 signaturen, is een gimmick dat we al kennen van de vernieuwde Q8. Aan de achterkant is er opvallend weinig veranderd. Geen ramp, want dat deel van de carrosserie was in 2019 al flink onder handen genomen. De hoekige, grote achterlichten maakten destijds plaats voor beduidend plattere exemplaren. De Q7 kreeg in 2019 ook een grotere grille en volledig nieuwe koplampen. Verder werd de SUV toen voorzien van een totaal nieuw interieur.

Niet alleen de vorm van de grille van de 2024-editie van de Q7 werd gewijzigd, maar het luchtrooster is ook anders ingevuld. Afhankelijk van de gekozen uitvoering is er sprake van L- of S-vormige elementen. De grille en de sierrand ervan lopen nu door tot aan de rand van de motorkap en sluiten ook volledig aan op de koplampen. Die lichtunits zijn overigens ook volledig nieuw. Er is sprake van een indeling over 2 lagen. De led dag verlichting die voorheen onderin de units zat, bevindt zich nu helemaal bovenin.

De daadwerkelijke koplampen hebben een plek daaronder gekregen. Het uitlopertje op de hoeken van de lichtunits heeft de facelift overleefd. Als alternatief voor de led signatuur van de dag verlichting kan er gekozen worden voor een andere indeling. Net als bij de achterlichten is de signatuur namelijk instelbaar. Er kan uit 4 versies worden gekozen. De achterlichten kunnen voor het eerst worden voorzien van oled techniek te bestellen. Matrix koplampen (al dan niet in HD vorm) zijn optioneel.

De voorbumper is compleet nieuw en ook de reflectoren onderaan de achterzijde zijn gewijzigd. Audi zegt de Q7 voortaan te voorzien van beduidend minder tierelantijnen. De versies zonder S-Line pakket hebben onder meer meer in contrasterende kleur uitgevoerde sierelementen in zowel de bumpers als aan de onderzijde van de portieren. Alle motoruitvoeringen van de Q7 hebben zichtbare uitpijpen en prominenter aanwezige luchtroosters in de voorbumper. Liefhebbers van zwarte accenten kunnen naast het Black pakket ook voor het Black Plus pack gaan. Geen facelift zonder nieuwe velgen en dus zorgt Audi ook daar voor.

Net als de vorig jaar opgefriste Q8 heeft ook het interieur van de Q7 dit keer amper wijzigingen ondergaan. Je moet echt 2 keer kijken om de verschillen te kunnen spotten. Maar er is wel sprake van een moderner infotainmentsysteem met nieuwe applicaties. Audi zegt daarnaast functies toegevoegd te hebben aan het digitale instrumentarium.

Ook zijn er extra afwerkingsopties voor het interieur. Als vanouds is de Q7 verkrijgbaar met naar keuze 5 of 7 zitplaatsen. Zonder zetels op de derde rij is er een mooie 780 liter aan koffervolume.

Ook op motorisch vlak is de vernieuwde Q7 een feest van herkenning. De dieselversies werden door de importeur al enige tijd terug geschrapt, waardoor de in Nederland te verkopen versies altijd een benzinemotor hebben. In het geval van de Q7 55 TFSI is er sprake van een 3,0 liter grote V6 die voorzien is van mild hybride techniek en die goed is voor 340 pk / 500 Nm. In deze vorm kan de Audi in 5,6 seconden naar een snelheid van 100 km/u sprinten.

Een 8-traps Tiptronic automaat is evenals Quattro vierwielaandrijving standaard. Op termijn komt Audi ook met een verbeterde plug-in hybride versie van de Q7.

