Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport
  • Audi en Porsche zetten zich schrap
  • Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo
  • Dit is de nieuwe Hyundai Kona!
  • Chinese autofabrikanten verdubbelen marktaandeel in Europa
  • Kia’s winst daalt in het tweede kwartaal ondanks recordverkopen
  • Robottaxi-leverancier Waymo wil van deal Uber af
  • Newsflash: Subaru wordt weer spannend
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport

    21 juli 2026

    Audi en Porsche zetten zich schrap

    20 juli 2026

    Dit is de nieuwe Hyundai Kona!

    20 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026

    Stellantis sluit fabriek problematische PureTech motoren

    18 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Een presidentiële Renault Rafale voor Emmanuel Macron
Autonieuws

Een presidentiële Renault Rafale voor Emmanuel Macron

8 juli 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
FrankrijkPresidentsautoRenaultRafale4

In Fankrijk vindt er niet alleen een politieke wisseling van de wacht plaats. Naast het Nationale Assemblee staat ook het wagenpark van president Emmanuel Macron grote veranderingen te wachten. Die is namelijk zijn DS 7 Elysée ontrouw.

Het staatshoofd zal zich voortaan namelijk ook laten vervoeren in de nieuwe Renault Rafale. Voor dergelijke gelegenheden heeft de SUV-coupé ceremoniële kleding aangetrokken. In de lucht zal de Renault dan wellicht gezelschap krijgen van Rafale straaljagers.

FrankrijkPresidentsautoRenaultRafale

“Het markeert de terugkeer van Renault naar de presidentiële garage”, zo kondigt het merk trots aan in een persbericht. Het is waar dat Fransen tot nu toe vooral gewend waren om hun president (en zijn voorganger François Hollande) in een Citroën of DS te zien. Vorig jaar maakte het premiummerk van de Stellantis Groep zelfs een model op maat voor het staatshoofd: de DS 7 Elysée.

Maar elke dag als ontbijt een croissantje moeten eten is ook niet leuk. In 2024 verandert Macron daarom zijn gewoonten en bevrijdt zichzelf zelfs van het traditionele decorum door een voertuig te kiezen dat in Spanje is geproduceerd en niet in Frankrijk. Hoe anders was de situatie 4 jaar geleden, toen de DS 9 in Frankrijk arriveerde. Die sedan droomde er van hét nieuwe presidentiële voertuig te worden. Maar de vaandeldrager van de Franse auto-industrie werd uitgesloten van staatsdiensten op het hoogste niveau omdat de DS 9 in China wordt geproduceerd.

FrankrijkPresidentsautoRenaultRafale3

De door de huurder van het Elysée geadopteerde coupé-SUV wordt gepresenteerd in de kleur ‘Nocturne Blue’. Hij is voorzien van specifieke 20 inch velgen. Om aan de protocolvereisten te voldoen, heeft de Rafale een aantal aanpassingen ondergaan (Renault gaat niet verder op het onderwerp in; het het Elysée maakt geen grapjes over vertrouwelijkheid). Zijn ceremoniële kledij komt tot uiting in een grille die versierd is met een 3-kleurige vlag. Verder zijn er verwijderbare vlaghouders geïnstalleerd en blauwe, witte en rode badges zijn op de voorspatborden bevestigd.

Zoals vermeld in het begin van dit artikel markeert de keuze van Macron voor deze coupé-SUV de terugkeer van Renault naar de Elysée-garage. Volgens het persbericht van het diamantmerk “gebruikte de president van de republiek in 1920 voor het eerst een voertuig uit Billancourt”. Het was een Renault 40 CV die tot 1928 in dienst bleef. Beschouwd als de maatstaf voor de luxe modellen van het merk in die periode, werd hij gebruikt door Paul Deschanel, Alexandre Millerand en Gaston Doumergue. “Sinds 1920 kozen niet minder dan 12 presidenten van de republiek een Renault voor hun officiële reizen”, zo herinnert de Franse fabrikant zich.

FrankrijkPresidentsautoRenaultRafale2

De laatste van bovengenoemde lange serie, een Renault Espace van de laatste generatie, was tot 2016 beschikbaar voor het Elysée. Dat model had er samen met de Vel Satis, de Avantime en de toenmalige generatie van de Laguna voor gezorgd dat de merkslogan van het merk ‘créateur automobiles’ bij ons werd verbasterd in ‘créateur van problemen’. Dat werd zelfs Fransen, die wel gewend waren aan een wat aparte slag van auto’s bouwen, te gortig. Maar inmiddels gedraagt Renault zich weer als een voorbeeldige lening. Vandaag de dag kan de bouwkwaliteit wél door de beugel en dat de Rafale in Spanje wordt gebouwd, wordt door de vingers gezien aangezien de volledig elektrische modellen van het merk  (die meer toekomstpotentieel hebben) wel van nationale bodem zijn. Helaas heeft de prijzen winnende Scénic E-Tech blijkbaar te weinig uiterlijk raffinement om als presidentieel vervoermiddel te mogen zien.

 

Frankrijk Macron Renault Renault Rafale

Related Posts

Frankrijk blokkeert toelating Tesla’s Full Self-Driving

17 juli 2026

Renault: gelukkig verkopen wij niet alleen auto’s in Europa

16 juli 2026

E-Tech broedertwist: Renault Twingo Techno vs. Renault 5 Five: Welke moet je kiezen?

12 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.