Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring
  • Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto
  • Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
  • Volgens AI wordt dit de nieuwe Citroën 2CV
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Zo moeder, zo dochter: Kia krijgt een waterstofauto

    4 november 2026

    Newsflash: Honda komt met 7-zits hybride SUV

    4 november 2026

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Belgische APK: bijna 1 op de 6 auto’s raakt niet door de keuring

    4 november 2026

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Ondanks alles: Tesla Model Y blijft best verkochte elektrische auto in Europa
Verkoopcijfers

Ondanks alles: Tesla Model Y blijft best verkochte elektrische auto in Europa

15 april 20254 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
TeslaModelYbordeauxK

In maart zijn in Europa 240.891 nieuwe volledig elektrische auto’s op kenteken gezet. Dat is het hoogste maandresultaat sinds december 2022. Toen werden 275.108 elektrische auto’s op kenteken gezet.

In totaal werden er in maart in Europa volgens Jato Dynamics 1.423.340 nieuwe auto’s geregistreerd; een stijging van 3,2 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Ook in vergelijking met februari is er sprake van een plus. Het totale aantal registraties in het eerste kwartaal van dit jaar komt uit op 3.383.986 auto’s. Dat aantal is vrijwel gelijk aan het saldo van dezelfde periode van 024.

Het marktaandeel van volledig elektrische auto’s steeg in maart naar 16,9 procent; een toename van 2,7 procentpunt ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. In totaal stegen de verkopen van emissievrije personenwagens afgelopen maand met 23 procent ten opzichte van vorig jaar. In het hele kwartaal nam de afzet van elektrische auto’s toe van 447.278 naar 570.943 exemplaren; een groei van 28 procent ten opzichte van dezelfde periode van 2024. Daarmee beleefde het segment het beste kwartaal ooit in Europa.

Tesla zag het aantal registraties in maart fors dalen, namelijk met 30 procent. Toch was de terugval minder groot dan in januari (-47 procent) en februari (-44 procent). En van de Model 3 werden in maart zelfs 1 procent meer exemplaren op kenteken gezet (12.500 exemplaren). De Model Y had het een stuk moeilijker. Van deze elektrische auto werden afgelopen maand 43 procent minder exemplaren op kenteken gezet (15.164). Desondanks bleef de Model Y marktleider in zijn segment. Ook de positie van de Model 3 werd niet bedreigd. De derde podiumplaats is voor de Volkswagen ID.4 met 7.675 registraties. Deze elektrische auto volgt dus op grote afstand, ondanks dat de verkoop met 57 procent toenam. De bedreiging van de podiumplaats van de ID.4 komt uit eigen familie want de ID.7 werd in maart 7.438 keer op kentenen gezet (+968 procent). Nieuw in de top-5 is de Kia EV3 met 7.173 registraties.

Ongeacht de aandrijfvorm was in maart de Peugeot 208 het populairst in Europa. De Dacia Sandero, die in februari nog aan kop ging moest genoegen nemen met de tweede plek. De Peugeot 208 kon de toppositie veroveren dankzij 7 procent meer registraties (25.241). De Dacia Sandero werd juist 6 procent minder vaak op kenteken gezet. (24.577). Over het volledige kwartaal gemeten hield de Roemeense hatchback wel haar koppositie vast. De rest van de modellen top-5 bestond in maart uit de Renault Clio (23.062; -3 procent), de Nissan Qashqai (22.826; -9 procent) en de Volkswagen Golf (21.553; -17 procent). Opvallende stijgers binnen de top-10 waren de Volkswagen Tiguan (+42 procent), de Peugeot 2008 en de Opel/Vauxhall Corsa. Lager in de statistieken werden van de Peugeot 3008 (+60 procent), de Seat/Cupra Leon (+28 procent), de Jeep Avenger (+56 procent), de Skoda Kodiaq (+34 procent) en de Suzuki Swift (+54 procent) fors meer exemplaren op kenteken gezet.

Kijken we naar de merken en autoconcerns, dat zien we dat de Volkswagen Groep in maart wederom onbedreigd aan kop ging met 360.070 registraties (+12 procent). Stellantis volgt op afstand met 214.834 inschrijvingen (-6 procent), maar behoudt wel een grote voorsprong op de Renault Groep (137.437; +12 procent). De rest van de top-5 bestaat uit Hyundai-Kia (107.648; -3 procent) en Toyota-Lexus (96.692; -5 procent). In het elektrische segment bleef Tesla op merk niveau marktleider.

BYD wist in maart 7.144 auto’s op kenteken te zetten, waarvan meer dan 6.500 plug-in hybride exemplaren. Nieuwkomer Jaecoo wist met de Jaecoo 7 (een conventioneel aangedreven SUV) 7.000 registraties te realiseren. Dat is evenveel als de Renault 5 E-Tech die daarmee de 8ste plaats in de ranking van de volledig elektrische auto’s voor maart bezette.

 

Europa

Related Posts

Voor het eerst meer Chinese dan Japanse auto’s verkocht in Europa

19 oktober 2026

Autoverkopen Europa: Kia groter dan Peugeot

16 oktober 2026

Elektrische auto bezig met opmars in Europa

15 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.