Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Audi A2 e-Tron
  • Hyundai introduceert de Inster Lounge
  • Verkoop belang Bugatti levert Porsche 1 miljard op
  • Update voor Volvo EX40, EC40 en XC40
  • Chinese autogolf overspoelt Europa
  • Volkswagen ID.Polo & Co: al meer dan 100.000 bestellingen
  • Citroën C5 Aircross Émeraude vanaf 43.690 euro
  • Nieuwe Nissan Pixo: Japanse neef van de Renault Twingo debuteert deze maand
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Audi A2 e-Tron

    9 september 2026

    Hyundai introduceert de Inster Lounge

    9 september 2026

    Verkoop belang Bugatti levert Porsche 1 miljard op

    9 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

    8 september 2026

    Nog niet zo lang geleden zou de PureTech motor als ‘betrouwbaar’ zijn bestempeld

    5 september 2026
    7.0

    Blijft achter bij concurrentie qua actieradius en laadsnelheid: test Mazda CX-6e

    4 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Adieu Peugeot 508
Autonieuws

Adieu Peugeot 508

26 mei 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Peugeot508witteAchtergrond

Peugeot heeft bevestigd dat de 508 definitief met pensioen gaat. Daarmee is een einde aan de reis van de Franse middenklasser gekomen. Door de pensionering van de 508 wordt er bij Peugeot een bladzijde wordt omgeslagen. Op 12 mei jl. is het laatste exemplaar van de band gerold.

Met regelmaat kwamen dokteren luisteren aan zijn ziekbed. De zwakke pols bleef onrustig kloppen onder de motorkap. Eind 2024 werd er in de wandelgangen gefluisterd. Er gingen geruchten dat hij de winter niet zou overleven. Met slechts 242 leveringen in Frankrijk in de eerste 4 maanden van het jaar (en 20 in Nederland) werd verwacht dat de 508 het niet lang meer zou volhouden. Zijn voortbestaan ​​hing aan een zijden draadje. En dat is zojuist door Peugeot doorgeknipt.

De beëindiging van de productie betekent dat ook het bestelboek is gesloten. De 508 is alleen nog leverbaar uit voorraad. De fabrikant uit Sochaux is van plan zijn “investeringen te richten op de uitbreiding van het aanbod van zijn succesvolle modellen”, aldus een zegsman van Peugeot. Een trieste kroniek.

Ondanks de facelift in het najaar van 2023 heeft de D-segment middenklasser van Peugeot nooit de grandeur van de jaren-10 van deze eeuw herwonnen. Waar de vorige generatie van de 508 tussen 2011 en 2018 afgerond 560.000 exemplaren werden geproduceerd, zal Peugeot er vervolgens (2018-2025) niet meer dan 200.000 stuks van zijn opvolger van de band kunnen laten rollen. De update van 2023 was niet voldoende. De gestroomlijnde lijnen van deze middenklasser die zich vastklampt aan het asfalt, weten eenvoudigweg niet meer te bekoren. Verkoop technisch is hij verouderd. De 508 wordt letterlijk en figuurlijk overschaduwd door imposante SUV’s die trots en succes uitstralen. Overweldiging onttroont elegantie.

Zelfs binnen zijn eigen huis moest de 508 worstelen om naast de 3008 en 5008 zichtbaar te blijven. Na de laatste generatiewisseling van dit SUV was het definitief een verloren zaak. De 3008 en 5008 profiteerden namelijk van de introductie van volledig elektrische versies. De 508 moest het altijd doen met een verbrandingsmotor. Daarbij kon weliswaar gekozen worden voor plug-in hybride techniek, maar dat leverde in tal van landen geen (doorslaggevend) fiscaal voordeel (meer) op.

Ja, er is bij Peugeot een bladzijde uit haar geschiedenisboek omgeslagen. Er is namelijk een einde gekomen aan de een serie van prachtige sedans van Peugeot, waaronder de 404, de 504, de 405, de 406, de 407 en nu dus de tweede generatie 508 als laatste vertegenwoordiger. Een compleet segment van de Franse auto-industrie verdween. De elegante middenklasser van Peugeot heeft zich aangesloten bij de Ford Mondeo, de Renault Talisman en de Citroën C5. Ook de DS 9 heeft het tij niet kunnen keren. Schrale troost is dat ook de Passat van Volkswagen de weg van herinnering is ingeslagen. Buiten het premium kamp houdt alleen de Skoda Superb het dapper vol.

Peugeot 508

Related Posts

Peugeot overweegt opvolger voor 508 SW

15 december 2025

Peugeot 508 gaat eind dit jaar met pensioen

7 augustus 2024

Peugeot stopt met het PSE label

1 juni 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026
7.0

Blijft achter bij concurrentie qua actieradius en laadsnelheid: test Mazda CX-6e

4 september 2026
8.0

Gisteren GSi, vandaag GSE: eerste test van de elektrische Power-Corsa

1 september 2026
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.