Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi
  • Lucid stelt lancering Cosmos uit
  • Autoverkopen Frankrijk: elektrische modellen zijn niet te stoppen
  • Skoda viert 30 jaar Octavia
  • Mercedes roept 7 modelseries terug
  • Honda: zonder focus op volume kunnen wij tóch groeien
  • Nederlander heeft langere reistijd dan wenselijk is
  • Prijs vergelijking BYD Atto 2 Business
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi

    5 augustus 2026

    Lucid stelt lancering Cosmos uit

    5 augustus 2026

    Autoverkopen Frankrijk: elektrische modellen zijn niet te stoppen

    5 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»BMW werft monteurs via Reddit om nijpend tekort te bestrijden
Autonieuws

BMW werft monteurs via Reddit om nijpend tekort te bestrijden

1 oktober 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


Het tekort aan automonteurs in Nederland is nijpender dan ooit. Alleen al in het tweede kwartaal van dit jaar stonden er ruim 3.100 vacatures open, en begin dit jaar zelfs 3.800. Volgens het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA) komen er tot 2028 naar verwachting nog eens 18.100 vacatures bij.

Ook de BMW organisatie in Nederland merkt dat er een tekort is aan monteurs: binnen het dealernetwerk staan momenteel 64 vacatures open. Omdat traditionele wervingsmethodes niet meer werken, kiest BMW nu voor een opvallend nieuw kanaal: Reddit. Een plek waar monteurs en tech-liefhebbers elkaar dagelijks helpen met diagnose- en reparatievragen.

In plaats van adverteren of het in de arm nemen van wervingsbureaus, besloot de BMW importeur complexe technische onderhoudsvragen te plaatsen op Reddit. Gebruikers werden uitgedaagd om mee te denken over oplossingen, zonder dat duidelijk was dat het om een actie van BMW ging. Monteurs die met hun antwoorden de spijker op de kop sloegen, bleken precies het type technisch talent te zijn waar het Duitse automerk naar op zoek is.

Anne Brons, CEO van BMW Group Nederland, legt uit: “Het tekort is groot. Monteurs zijn tegenwoordig net zo goed IT-specialisten als technici. Ze begrijpen complexe software, elektronica en elektrische aandrijvingen. De concurrentie vanuit andere sectoren is enorm. Door ons op Reddit te begeven, ontmoeten we technisch talent op een plek waar ze zich thuis voelen en waar hun kennis direct zichtbaar wordt”.

De aanpak sluit aan bij een bredere trend op de arbeidsmarkt: diploma’s maken steeds vaker plaats voor vaardigheden. Uit de Techbarometer 2024 blijkt dat slechts een derde van de technische bedrijven nog een MBO diploma verplicht stelt. Veel werkgevers kiezen inmiddels voor een ‘skills first’ benadering, waarbij motivatie, leervermogen en praktische kennis zwaarder wegen dan formele papieren. BMW past dat principe nu zelf toe door actief te kijken naar monteurs die online hun kunde tonen, in plaats van alleen te filteren op diploma of cv.

Volgens Jeroen van Miltenburg, Head of Operations bij BMW dealerketen Dusseldorp (14 werkplaatsen en 3 Motorrad vestigingen), is het tekort dagelijks merkbaar: “Technisch talent vinden is een uitdaging. We zoeken voortdurend monteurs om onze teams te versterken. Bij het werven kijken we tegenwoordig vooral naar motivatie, en proberen we buiten de geijkte kanalen om nieuw talent te vinden”.

De Reddit-campagne is onderdeel van een meer-jaren strategie om structureel technisch talent te vinden én te behouden. Daarbij speelt de BMW Training Academy een centrale rol: monteurs worden er opgeleid in de nieuwste autotechnieken, van elektrische aandrijvingen tot software-updates. BMW legt bovendien de nadruk op enthousiasme en probleemoplossend vermogen; kwaliteiten die essentieel zijn in een sector die razendsnel digitaliseert.

Met duizenden openstaande functies en een toenemende uitstroom van ervaren vakmensen door pensioen, is het duidelijk dat de autobranche creatiever moet worden om de volgende generatie monteurs aan te trekken. BMW laat met deze actie zien dat innovatieve werving niet altijd draait om campagnes of recruiters, maar soms gewoon begint met een slimme vraag op Reddit.

BMW

Related Posts

Newsflash: BMW broedt op een nieuwe M2 variant

5 augustus 2026

Waarom BMW, Mercedes en Volkswagen tot de grootste verliezers op de aandelenmarkt behoren

4 augustus 2026

Dit is de werkelijke reden voor BMW’s crisis

3 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.