Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
  • In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren
  • Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S
  • Verkleint rijden in een handgeschakelde auto de kans op Alzheimer?
  • BMW is in de VS (lekker) eigenwijs
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition

    24 juni 2026

    Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

    24 juni 2026

    BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5

    23 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Polestar 4: ik zie, ik zie … wat jij ook ziet
Autonieuws

Polestar 4: ik zie, ik zie … wat jij ook ziet

Polestar en Google Maps helpen jou op de juiste rijstrook te blijven
29 oktober 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Polestar 4 heeft een primeur: deze Chinees-Zweedse auto krijgt als eerste de Google Maps-functie waar automobilisten al jaren op wachten: een live rijstrookbegeleiding, rechtstreeks geïntegreerd in het display van de bestuurder. Daarmee zet Polestar een stap richting intuïtieve, AI-gestuurde navigatie, en naar een toekomst waarin de auto zelf meedenkt in het verkeer.

De eerste auto die écht ziet wat jij ziet

Waar conventionele navigatiesystemen volstaan met routepijlen, toont de Polestar 4 nu real time in welke rijstrook jij je bevindt. Op het 10,2 inch bestuurdersdisplay verschijnt een live visualisatie van de weg, compleet met rijstrookmarkeringen, verkeersborden en herkenning van kruispunten.

De technologie gebruikt één van de voorcamera’s van de auto om de weg te ‘zien’ en combineert dat met Google’s AI-analyse om bestuurders met visuele én mondelinge aanwijzingen te helpen tijdig van rijstrook te wisselen. “Deze functie vermindert stress en vergroot de veiligheid”, zegt Sid Odedra, hoofd UI/UX bij Polestar. “Je mist minder afritten en hoeft minder abrupt te reageren. Dat past bij onze visie: technologie moet rust brengen, niet afleiden”.

Slimmer navigeren, zonder extra kosten

De live rijstrookbegeleiding is onderdeel van Google Maps, dat standaard in het ingebouwde Android Automotive OS zit van Polestar modellen zit. De nieuwe functie verschijnt de komende maanden via over-the-air updates. Eerst in de Verenigde Staten en Zweden, later ook in andere landen, waaronder Nederland. Polestar bevestigt dat ons land tot de eerste Europese landen behoort die de functie ontvangen.

De upgrade wordt gratis uitgerold voor bestaande Polestar 4-rijders en onderstreept het principe van het merk dat auto’s niet verouderen, maar juist ‘beter worden met de tijd’ dankzij software-updates.

De samenwerking tussen Polestar en Google startte in 2020, toen de ‘2’ de eerste auto met ingebouwd Google-besturingssysteem werd. Volgens Andrew Foster van Google Maps markeert deze integratie “een nieuwe standaard in navigatie”. De zogeheten Live Lane Guidance vormt bovendien een voorproefje van autonoom rijden: de auto herkent niet alleen waar men is, maar anticipeert actief op veranderingen in de verkeerssituatie.

Nederlandse bestuurders die regelmatig pendelen over drukke snelwegen zoals de A4 of A27 zullen het effect direct merken: rustiger rijden, minder verkeerde afslagen en minder ergernis in spitsverkeer omdat jij door de drukte op de weg een afslag dreigt te missen.

Live Lane Guidance helpt om de juiste rijstrook te kiezen als het druk is, zodat men niet op het laatste moment nog ergens tussen moet zien te wurmen. Google Maps kijkt op welke rijstrook jij rijdt en welke het beste is (ook gezien de drukte om je heen) om bijtijds en veilig de juiste strook te bereiken. Zo moet je bijvoorbeeld bij langzaam rijdend verkeer ruimschoots van tevoren al aan de goede kant van de rijbaan kunnen zitten. Google Maps weet onder meer dankzij de frontcamera van de auto op welke rijstrook jij rijdt en kan daar het advies op aanpassen

Prijs, beschikbaarheid en toekomst

De functie wordt in eerste instantie uitgerold voor de Polestar 4, maar zal later beschikbaar komen voor andere modellen, zoals de Polestar ‘3’ en de ‘5’.

Polestar, dat gebruikmaakt van Google ‘built-in’, heeft de primeur en kan deze functie als eerste aanbieden. Logischerwijs zit dit op den duur ook in het vat voor andere automerken met het infotainmentsysteem op Google-basis. Denk daarbij bijvoorbeeld aan Renault en natuurlijk ook Polestar-zustermerk Volvo.

Google Google Maps Polestar Polestar 4

Related Posts

Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen

19 juni 2026

Newsflash: Hyundai stopt met de i30

19 juni 2026

Polestar gaat naar de knoppen

22 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.