Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Autoverkopen juni: Toyota is top
  • Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed
  • In detail: Lamborghini Urus SE Performante
  • Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor
  • Privacy-experts kritisch op verplichte camera in nieuwe auto’s die afleiding moet voorkomen
  • Rechtbank: verkeersboetes in 2024 en 2025 onterecht verhoogd
  • Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd
  • Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Autoverkopen juni: Toyota is top

    1 juli 2026

    Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed

    1 juli 2026

    In detail: Lamborghini Urus SE Performante

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Minder belangstelling voor personenauto’s Volkswagen in 2025
Verkoopcijfers

Minder belangstelling voor personenauto’s Volkswagen in 2025

6 januari 20264 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Volkswagen Groep verkocht van haar hoofdmerk vorig jaar 4,73 miljoen auto’s, oftewel 1,4 procent minder exemplaren dan in 2024. De Verenigde Staten en China drukten zwaar op de afzetcijfers. Volkswagen verkoopt nu meer auto’s in Zuid-Amerika dan in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

Met een afzetdaling van afgerond 70.000 auto’s was de terugval even groot als in 2024 ten opzichte van 2023. Toch spreekt de verkoopdirecteur van Volkswagen, Martin Sander, van een solide resultaat gezien de huidige marktomstandigheden. Ook is hij er fier op dat ‘zijn’ automerk het marktleiderschap in Europa verstevigde. Dat is volgens Sander te danken aan “sterke modellen” en “een uitgebreid SUV offensief”. Op haar thuismarkt wist het merk Volkswagen haar marktaandeel in 2025 met 0,5 procent te laten groeien naar 8,2 procent.

Het aantal klantleveringen ontwikkelde zich dus positief in Europa, waar 5,1 procent meer orders genoteerd konden worden. In Zuid-Amerika nam de verkoop zelfs met 18,5 procent toe. De marktomstandigheden in China (waar de afzet met 8,4 procent daalde) bleven evenwel “uitdagend”. Ook de importheffingen van de Verenigde Staten hadden een merkbare impact op de leveringen in Noord-Amerika. Daar melden 8,2 procent minder consumenten voor een nieuwe Volkswagen.

De vraag naar volledig elektrische ID modellen bleef wereldwijd vrijwel stabiel (-0,2 procent) met 382.000 exemplaren, maar in Duitsland en Europa als geheel was wel sprake van een aanzienlijke groei op het gebied van elektromobiliteit. Met 382.000 volledig elektrische voertuigen kwam het marktaandeel van dit type auto’s op mondiaal niveau uit op 8,1 procent.

Sander: “De ontwikkeling van onze leveringscijfers bevestigt dat onze modellen goed worden ontvangen door onze klanten en dat we op de goede weg zijn met onze merkstrategie. Wij verwachten ook in 2026 een uitdagende marktomgeving. Desondanks ben ik ervan overtuigd dat we met ons vernieuwde en aantrekkelijke product portfolio en onze duidelijke focus op efficiëntie en concurrentievermogen zeer goed gepositioneerd zijn. Alleen al in China lanceren wij dit jaar meer dan 10 nieuwe geëlektrificeerde modellen”.

Elektrische ID modellen

Volkswagen heeft de verkoop van volledig elektrische voertuigen in 2025 met name in Duitsland en Europa als geheel aanzienlijk verhoogd. De leveringen stegen naar 93.800 exemplaren op de thuismarkt (+60,7 procent) en naar circa 247.900 eenheden in heel Europa (+49,1 procent). De ID.7 speelde een belangrijke rol in deze ontwikkeling en gaf als het nieuwe vlaggenschipmodel van de ID familie een belangrijke impuls aan de groei. In Duitsland werden afgerond 35.000 exemplaren van de ID.7’s afgeleverd; een stijging van 132,0 procent. De ID.7 (verkrijgbaar als liftback en Tourer stationwagen) geniet ook elders in Europa van een sterke vraag. In de hele Europese regio waren er 76.600 klanten (+133,9 procent).

Met tal van nieuwe volledig elektrische modellen, waaronder de ID.Polo (met een basisprijs van 24.990 euro) en de productieversie van het compacte SUV model ID.Cross, verwacht Volkswagen dit jaar een aanhoudende groei in de vraag naar elektrische voertuigen.

De T-Roc is de bestverkochte SUV in Europa

SUV’s behielden vorig jaar ook hun sterke positie in het modellenaanbod van het merk. Ze waren goed voor 50,2 procent van alle Volkswagen-leveringen; een stijging van 5,3 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. In de VS vertegenwoordigden SUV modellen meer dan 78,5 procent van de Volkswagen verkopen.

In Europa is de T-Roc, die in 2025 zijn tweede generatie is ingegaan, de bestverkochte SUV van Volkswagen met 201.995 verkochte exemplaren (+3,9 procent ten opzichte van 2024). De Volkswagen Tayron, die sinds het voorjaar van 2025 verkrijgbaar is, blijkt ook populair bij klanten: van dit model zijn wereldwijd al 60.700 exemplaren geleverd.

50 jaar GTI: Jubileumeditie

Een bijzonder hoogtepunt dit jaar is het 50-jarig jubileum van de Volkswagen Golf GTI, een icoon in de autohistorie. Het Duitse automerk viert deze mijlpaal met de ‘Edition 50’, die onlangs werd gelanceerd. Deze speciale editie is het krachtigste productiemodel in de GTI-geschiedenis en zet volgens Volkswagen nieuwe normen op het gebied van prestaties en rijdynamiek.

Volkswagen

Related Posts

Staking bij Mercedes is begin van hete zomer in Duitse auto-industrie

1 juli 2026

Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

24 juni 2026

Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht

19 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.