Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Marktintroductie Audi A4 e-Tron uitgesteld tot 2029
  • Nissan toont nieuwe elektrische Pixo tijdens EV Experience
  • Voormalige Renault-topman Carlos Ghosn voor rechter vanwege corruptie
  • Volkswagen ID.3 GTI is de krachtigste GTI aller tijden
  • Toyota Corolla viert 60ste verjaardag met speciale 60th Anniversary Edition
  • Newsflash: Nissan stuurt de Kicks naar Europa
  • Waarom wel: Renault Safrane E-Tech
  • Tandje erbij voor Frankrijks meest geproduceerde auto
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Marktintroductie Audi A4 e-Tron uitgesteld tot 2029

    14 september 2026

    Nissan toont nieuwe elektrische Pixo tijdens EV Experience

    14 september 2026

    Voormalige Renault-topman Carlos Ghosn voor rechter vanwege corruptie

    14 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Toyota BZ4X Touring tijdelijk vanaf 45.995 euro

    13 september 2026

    Volvo introduceert Long Range variant van XC60 Plug-in Hybrid

    13 september 2026
    8.0

    Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

    13 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Ford kondigt 5 nieuwe Europese modellen aan
Toekomstplannen

Ford kondigt 5 nieuwe Europese modellen aan

Tussen nu en 2029
11 mei 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


Ford komt tussen nu en 2029 in Europa met 5 nieuwe modellen. Daarvan zullen de 2 kleinste types gebaseerd worden op de Renault 4 E-Tech (een elektrische cross-over als opvolger van de Puma) en de 5 E-Tech (een elektrische hatchback). Ook komt er een Europese versie van de Bronco.

De 5 nieuwe modellen van Ford zullen allemaal in het B- en C-segment vallen en zijn tussen de 4,00 en 4,65 meter lang. Boven de eigen varianten van de Renault 4 E-Tech en 5 E-Tech plant Ford een 2-tal cross-overs. Ford doet daar momenteel nog geen mededelingen, maar laat wel weten dat die het resultaat zullen zijn van een samenwerking met een andere autofabrikant. Het gaat hierbij niet om directe opvolgers van de Capri en Explorer omdat er in de aankondiging gesproken wordt van “multi-energy cross-overs”. Dit betekent dat er diverse aandrijfvarianten zijn gepland. Ford maakt niet bekend met welke autofabrikant er voor deze modellen zal worden samengewerkt. Mogelijk gaat het om het Chinese Geely.

Het vijfde model is de in de inleiding genoemde Europese Bronco. Dat wordt een SUV met compactere afmetingen dan zijn Amerikaanse naamgenoot. Ford is dit model momenteel in eigen beheer aan ontwikkelen. De productie zal vanaf 2028 plaatsvinden in Spanje.

De Europese topman van Ford, Jim Baumbick, erkent dat zijn werkgever in Europa te lang een onduidelijke strategie heeft gehad. Daar gaat nu verandering in komen. Baumwbick benadrukt dat Ford actief blijft op de Europese automarkt en daartoe zijn volle aandacht op het continent zal richten. Wij hoeven geen saaie auto’s te verwachten van de Amerikaanse fabrikant, of zoals Baumbick het zegt: “geen broodroosters op wielen!”

Volgens Baumbick zullen alle nieuwe modellen rijden als een Ford. Daarmee bedoelt hij een sportief weggedrag. Want daarmee wil Baumbick ook voorkomen dat de nieuwe modellen ‘saai’ zullen zijn. In dit kader kunnen wij van Ford ook een ‘avontuurlijk’ design verwachten.

Dat Ford voor 4 van de 5 modellen samenwerking met een andere autofabrikant zoekt, komt doordat de verkoopaantallen per type tegenwoordig aanzienlijk lager zijn dan vroeger. Daarom ziet Ford af van een directe opvolger voor de Fiesta of Focus. De ontwikkelingskosten daarvan kunnen vanwege de lagere verkoopaantallen niet meer terugverdiend worden, zo laat Christian Weingärtner, General Manager van de Europese personenautodivisie, weten. Zodoende heeft Ford samenwerking met Renault gezocht.

Hoewel Weingärtner complimenten aan Renault uitdeelt voor de leuke rijeigenschappen van de 5 E-Tech, is hij niet van plan om het onderstel 1:1 over te nemen voor de eigen elektrische hatchback in het B-segment. In plaats hiervan zal er gekozen worden voor een eigen afstemming. Wellicht levert dat onder de streep een nóg vermakelijker rijdende auto op. Het ligt voor de hand dat Ford haar versie van de Renault 5 E-Tech ‘Fiesta’ gaat noemen. De grotere cross-over zou dan tot Focus gedoopt kunnen worden.

Ford

Related Posts

Trump haalt uit naar Ford vanwege samenwerking met Chinese bedrijven

8 september 2026

Newsflash: nieuwe Skoda Fabia wordt een slag kleiner

7 september 2026

Newsflash: BMW i4 debuteert als Cabrio

3 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026
7.0

Blijft achter bij concurrentie qua actieradius en laadsnelheid: test Mazda CX-6e

4 september 2026
8.0

Gisteren GSi, vandaag GSE: eerste test van de elektrische Power-Corsa

1 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.