Eigen volk eerst. Stellantis, het Frans-Italiaanse autoconcern, gaat ruim 1 miljard euro investeren in productie capaciteit voor elektrische auto’s in Frankrijk. Het geld wordt in de Peugeot fabriek in Mulhouse gestoken. Niet eerder werd er zoveel geld geïnvesteerd in de productie van elektrische auto’s in Frankrijk.
De fabriek in Mulhouse produceert momenteel onder meer de Peugeot 308. De investering van meer dan 1 miljard euro moet er voor zorgen dat in deze Franse fabriek vanaf 2029 elektrische auto’s van de volgende generatie van de band rollen. Stellantis overschaduwt hiermee duidelijk rivaal Renault. Dat autoconcern trok begin dit decennium 550 miljoen euro uit voor de ombouw van zijn fabriek in Douai. “Wij geven de fabriek in Mulhouse een echte industriële toekomst”, aldus de CEO van Stellantis, Antonio Filosa.
Welke modellen Stellantis precies in Mulhouse gaat bouwen, is nog niet bekendgemaakt, maar vermoedelijk gaat het om opvolgers van de 308, de 408 en de 3008. Dit C-segment trio zal worden gebaseerd op het nieuwe STLA One platform dat vorige week werd gepresenteerd. De huidige 308 werd in 2022 geïntroduceerd en heeft in 2029 dus de pensioengerechtigde leeftijd van 7 jaar bereikt.
Stellantis gaat de komende 5 jaar wereldwijd 60 miljard euro investeren. Dat Peugeot er als de kippen bij is om daar van de profiteren, is natuurlijk geen toeval. De familie Peugeot heeft nog steeds een flinke vinger in de pap bij Stellantis. Ook de Franse staat is aandeelhouder en die vindt het belangrijk dat er zoveel mogelijk elektrische auto’s in eigen land gebouwd gaan worden. Peugeot, dat aangewezen is als één van de vier kernmerken van Stellantis (naast Fiat, Jeep en RAM) geeft daar graag gehoor aan.
