Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie nieuwe Mercedes-Benz GLA
  • Ford haalt nieuwe Europese verkoopbaas bij BYD weg
  • BMW ziet winst met een derde dalen
  • Volkswagen prijst Tiguan Edition 20: 53.990 euro
  • Aston Martin lijdt opnieuw verlies, maar houdt vol dat het qua herstel op schema ligt
  • Stellantis boekt weer winst in het tweede kwartaal
  • Qualcomm wint chipleveringsdeal BMW voor toekomstige voertuigplatforms
  • Sterk eerste semester voor Renault dankzij elektrische auto’s
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie nieuwe Mercedes-Benz GLA

    23 juli 2026

    Ford haalt nieuwe Europese verkoopbaas bij BYD weg

    23 juli 2026

    BMW ziet winst met een derde dalen

    23 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Aston Martin lijdt opnieuw verlies, maar houdt vol dat het qua herstel op schema ligt
Economisch nieuws

Aston Martin lijdt opnieuw verlies, maar houdt vol dat het qua herstel op schema ligt

23 juli 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Aston Martin staat voor een enorme uitdaging om het tij te keren. Het bedrijf belandde in het tweede kwartaal namelijk dieper in de rode cijfers dan analisten hadden verwacht.

De groep zag het verlies vóór belastingen oplopen tot ruim 100 miljoen euro in het tweede kwartaal, vergeleken met afgerond 70 miljoen euro een jaar eerder, waardoor het totale verlies in de eerste helft van het jaar is opgelopen tot ruim 175 miljoen euro.

Het onderliggende operationele verlies daalde tot 60 miljoen euro in het tweede kwartaal, vergeleken met 65 miljoen euro een jaar eerder, maar dit was nog steeds slechter dan voorspeld.

Asston Martin benadrukt dat de prestaties in de eerste helft van het jaar “aanzienlijk verbeterd” zijn en is verheugd over de verkoop van 220 exemplaren van de nieuwe Valhalla plug-in hybride supercar. De orders zullen naar verwachting in de komende maanden van het jaar verder toenemen.

De omzet in de eerste jaarhelft steeg met 38 procent tot bijna 730 miljoen euro, met een verkoop van 21 procent. Dit betekent dat met name de duurdere modellen van Aston Martin in trek waren.

Adrian Hallmark, CEO van Aston Martin, zei: “De eerste helft van 2026 laat zien dat we op schema liggen om dit jaar een aanzienlijke financiële verbetering te realiseren ten opzichte van 2025. Het totale verkoopvolume in het tweede kwartaal van 2026 os met 43 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar”. Hij voegde eraan toe: “We verwachten een nog sterkere tweede jaarhelft, als de reorganisatie meer vruchten begint af te werpen en de leveringen van speciale edities doorgaat”.

De groep heeft te lijden onder stijgende importheffingen in de VS en hogere belastingen op luxeauto’s in China. Daarnaast heeft het bedrijf zich tot kredietverstrekkers gewend voor extra financiering om de balans te versterken, naast een bezuinigingsprogramma.

Vorige week sloot het bedrijf een overeenkomst voor een schuldfinanciering van 620 miljoen euro met HPS Investment Partners, een dochteronderneming van BlackRock. Sinds de overname van het bedrijf door voorzitter en grootste aandeelhouder Lawrence Stroll, is er al bijna 700 miljoen euro aan financiering binnengehaald.

Aston Martin geeft aan dat het conflict in het Midden-Oosten een nieuwe bron van problemen was. Het bedrijf verklaart: “Het recente conflict in het Midden-Oosten heeft gezorgd voor de nieuwste macro-economische en geopolitieke onzekerheid. Aston Martin is erin geslaagd om de directe impact op de bedrijfsactiviteiten in de eerste helft van 2026 te beperken en blijft de ontwikkelingen en de mogelijke gevolgen daarvan voor de wereldwijde vraag, het klantvertrouwen en de toeleveringsketens nauwlettend volgen”.

Het in Londen genoteerde Aston Martin zet onder leiding van de Canadese miljardair Stroll alles op alles om de prestaties te verbeteren. In februari kondigde Aston Martin aan dat er bijna 600 banen binnen de groep zouden worden geschrapt, als gevolg van de toegenomen jaarverliezen. Een woordvoerder van het bedrijf zei dat het zijn wereldwijde personeelsbestand van 2.800 medewerkers met nog eens een vijfde zou inkrimpen, na de aankondiging van 170 ontslagen begin vorig jaar. De woordvoerder gaf aan dat de ontslagen onderdeel zijn van een plan om de kosten met ongeveer 45 miljoen euro te verlagen, waarvan het grootste deel dit jaar al zal worden gerealiseerd.

Aston Martin

Related Posts

Newsflash: Dacia geeft gas met elektrische modellen

17 juli 2026

Sterft Aston Martin een stille dood?

16 juli 2026

Newsflash: nieuwe Polestar 2 wordt veel sportiever

1 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.