Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland
  • Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
  • In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland

    24 juni 2026

    Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind

    24 juni 2026

    Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toyota levert Mirai voor taxivloot
Autonieuws

Toyota levert Mirai voor taxivloot

17 juni 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Met de overhandiging van 35 exemplaren van de Toyota Mirai is de eerste Nederlandse taxivloot op waterstof een feit. De Japanse sedans met brandstofcel zijn onlangs door dealer Louwman Den Haag afgeleverd aan Noot Personenvervoer.

Toyota heeft naar eigen zeggen een langetermijnvisie naar nul voertuigemissies en zal onverminderd inzetten op een breed pakket van elektrische aandrijfvormen, zoals hybride, stekker hybride, batterij elektrisch en brandstofcel elektrisch (waterstof). Het laatste type aandrijving krijgt met name in Japan veel steun en kan sinds kort ook op warme belangstelling van China rekenen. Het is evenwel nog wachten op een doorbraak van Toyota in het segment voor batterij elektrische auto’s.

De 35 exemplaren van de Mirai zullen worden ingezet in de gemeente Den Haag onder de naam AV 070. AV staat voor Aanvullend Vervoer, 070 is het netnummer van Den Haag. De waterstofauto’s vallen onder WMO transport (Wet Maatschappelijke Ondersteuning). Jaarlijks maken circa 15.000 mensen gebruik van dit type vervoer. De gemeente Den Haag heeft de aanbesteding uitgeschreven met de uitdaging om als contractpartner het vervoer CO2 neutraal in te vullen. De aanbesteding is gegund aan Noot Personenvervoer die de komende jaren dit contract helemaal emissievrij in gaat vullen met onder meer de Toyota Mirai.

Elders in Europa zijn er ook al dergelijke initiatieven, zoals in Parijs, waar op dit moment al 100 exemplaren van de Toyota Mirai rijden. Door de grote actieradius van een waterstofauto en het snelle tanken is dit modeltype zeer geschikt voor taxidiensten. Ad van Wijk, professor Future Energy Systems aan de TU Delft, is enthousiast over de levering van de Mirai aan Noot Personenvervoer: “Ik ben ervan overtuigd dat we straks in ons dagelijks leven niet meer ontkomen aan het gebruik van waterstof in uiteenlopende sectoren zoals mobiliteit, industrie, elektriciteit en verwarming. Door het opschalen van waterstoftoepassingen kunnen we de maatschappij sneller decarboniseren. De stap die de gemeente Den Haag nu met deze taxivloot zet, is een belangrijk signaal richting dit nieuwe tijdperk”.

De 4,89 meter lange Mirai heeft een volledig door Toyota zelf ontwikkelde Fuel Cell Stack die elektriciteit opwekt door middel van een chemische reactie tussen waterstof en zuurstof. De 155 pk sterke elektromotor drijft de voorwielen aan. Een automatische transmissie is standaard. De waterstof wordt in 2 extreem sterke, lichtgewicht tanks opgeslagen, die van 3 lagen met koolstof versterkt kunststof zijn. Omdat waterstof wordt omgezet in elektriciteit die de elektromotor aandrijft en daarbij als restproduct alleen water vrijkomt, is de Mirai 100 procent emissievrij. De actieradius van de Toyota is vergelijkbaar met die van een benzine auto. Bovendien is de Mirai snel en gemakkelijk te tanken. Het enige verschil is dat je geen liters tankt, maar kilo’s. En doordat het tanken slechts enkele minuten in beslag neemt, is de Mirai zeer geschikt voor het afleggen van grotere afstanden. Ideaal dus om als taxi dienst te doen. De consumentenadviesprijs van de Toyota bedraagt 80.935 euro.

Incident in Noorwegen

Op 10 juni jl. is er een tankstation voor auto’s op waterstof ontploft in Noorwegen, vlakbij de hoofdstad Oslo. De brand was bijzonder moeilijk te blussen en NEL, het bedrijf dat het netwerk van stations beheert, heeft onmiddellijk alle andere waterstofstations met dezelfde technologie gesloten. Tegelijkertijd gingen er experts aan het werk om het incident te onderzoeken. Ze hebben ontdekt dat de ontploffing het gevolg was van een lek in de hoge druk tank. Op deze manier heeft een waterstofwolk zich kunnen vormen om vervolgens vlam te vatten en de explosie in gang te zetten. De experts sluiten een menselijke fout, vandalisme of terrorisme nog niet uit.

Als onbetwiste brandstof van de toekomst blijft waterstof moeilijk te beheren en er is een hoog risico op lekkage door de extreem kleine omvang van de moleculen. Deze laatste maken het moeilijk voor ingenieurs om de waterstofdichtheid van de installaties te verzekeren, vooral omdat de opslag onder hoge druk plaatsvindt. Dat maakt het nog moeilijker. Als gevolg daarvan is geen enkele tank perfect afgedicht en kan hij leeglopen wanneer een voertuig lang stilstaat. Waterstof heeft daarnaast 10 keer minder energie nodig dan methaan om te ontvlammen en wanneer waterstof onder hoge druk lekt, kan het omgekeerde van het zogeheten Joule Thompson effect optreden: het lek warmt de waterstof op waardoor die spontaan ontvlamt. Daarom is het begrijpelijk dat NEL besloten heeft om de stations te sluiten en alle installaties te onderzoeken op eventuele minieme gebreken.

 

Brandstofcel Toyota Toyota Mirai Waterstof

Related Posts

Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

20 juni 2026

Newsflash: orderboeken voor BMW i3 gaan eerder open

10 juni 2026

Newsflash: nieuwe Toyota MR2 komt in 2028

5 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.