Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition
  • Renault brengt ode aan de 8 Gordini
  • Nu officieel: de Bentley Torcal
  • Autoverkopen Europa: harde klappen voor Volkswagen Groep
  • Amerikaans exportverbod van diesel zal Nederland hard raken
  • Toyota plant de inzet van 400.000 robots
  • Elektrische auto’s bereiken nieuw registratierecord in Europa
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition

    21 september 2026

    Renault brengt ode aan de 8 Gordini

    21 september 2026

    Nu officieel: de Bentley Torcal

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Tesla maakt eindejaar sprint
Verkoopcijfers

Tesla maakt eindejaar sprint

17 december 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Voor de volledig elektrische auto, en dan vooral voor importeurs die dergelijke personenwagens in de tweede helft van dit jaar nog op voorraad hadden, kan 2019 niet meer stuk. Op de valreep vliegen de bijtelling vriendelijke personenwagens de showroomdeur uit.

Met name Tesla maakt een indrukwekkende eindsprint. Zoals de kaarten nu liggen, eindigt dit merk achter marktleider Volkswagen, Opel en Peugeot maar voor Toyota, Kia, Renault, Ford, BMW en Mercedes. Tesla mag zich anno 2019 dus het grootste premium merk van Nederland noemen. Andere fabrikanten profiteren veel minder van de run op elektrische auto’s. Dat komt doordat test recensies minder gunstig waren dan die over de Tesla Model 3 (zoals in het geval van de Nissan Leaf) of omdat men voor dit jaar al uitverkocht is (zoals Kia met de e-Niro). Nieuwkomer MG kan op de valreep met haar ZS EV nog wel een graantje meepikken.

Door de enorme run op elektrische auto’s eindigen de totale personenwagen verkopen dit jaar hoger dan eerder werd geraamd. De teller zal eindigen op afgerond 430.000 registraties. Dat is meer dan medio juli werd verwacht. Ter vergelijking: in 2018 werden er 443.812 nieuwe auto’s verkocht. Het verlies (afgerond 3 procent, veroorzaakt door het prijs ophogende effect van de nieuwe WLTP emissietest) lijkt dus reuze mee te vallen.

Keerzijde van de autoverkoop medaille is dat het aantal registraties volgend jaar enigszins aarzelend op gang zal komen. Veel leaserijders hebben er voor gekozen om hun elektrische personenwagen nog in 2019 op kenteken te zetten zodat er geprofiteerd kan worden van 4 procent bijtelling. Volgend jaar wordt dit belastingpercentage verdubbeld en wordt het prijs plafond waarbij zakelijk rijders maximaal kunnen profiteren van deze fiscaalvriendelijke behandeling verlaagd van 50.000 naar 45.000 euro (boven dit bedrag geldt 22 procent). Branchevereniging Bovag verwacht dat de autoverkoop volgend jaar afneemt en dat het marktaandeel van elektrische auto’s uitkomt op 10 procent. Het langjarig gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2018 ligt op afgerond 430.000 nieuwe auto’s per jaar.

Bij Tesla leidt de verkoophausse overigens wel tot problemen bij de aflevering. De Amerikaanse autofabrikant heeft de afgelopen week duizenden exemplaren van de Model 3 op kenteken gezet. Kopers of leaseklanten moesten hun exemplaar daartoe zelf in de Amsterdamse haven ophalen. Maar die moeite wordt dus beloond, want deze Tesla rijders kunnen nog net profiteren van 4 procent bijtelling.

Er is nog een schip met ruim 3.500 exemplaren van de Model 3 vanuit de Verenigde Staten onderweg naar Amsterdam, maar of die dit jaar nog op tijd aankomt en gelost kan worden, is nog niet zeker. Indien dit wel lukt, dan zal het totale aantal nieuwe auto’s dat door Tesla dit jaar geregistreerd wordt boven de 30.000 eindigen. Het automerk van Elon Musk levert daarmee de grootste bijdrage aan de sterk gestegen populariteit van elektrische auto’s in Nederland.

Het ongemak voor de Tesla klanten zit hem niet alleen in het feit dat men naar de Amsterdamse haven moet, maar ook doordat de overdracht niet in een warme (maar dure) showroom plaatsvindt (Tesla maakt geen gebruik van dealers) maar in een gehuurde tent op een afgelegen, immens parkeerterrein. De aflevercontrole is minimaal. Volgens Tesla is dat een bewuste keuze want om zoveel mogelijk klanten te bedienen, is de overdracht naar eigen zeggen “gestroomlijnd”.

Tesla heeft een eigen assemblagefaciliteit in Tilburg waar de levering theoretisch ook zou kunnen plaatsvinden, maar daar ligt de capaciteit veel lager, met als gevolg oplopende wachttijden. Een woordvoerder stelt dat de klanten het juist fijn dat zij snel weg kunnen rijden met hun nieuwe Model 3. Wie dat wil, zoeft binnen een kwartier weg.

Men dient daarvoor dus wel een kille, onpersoonlijke klantenservice op de koop toe te nemen. De sfeer in de gehuurde tent doet misschien denken aan die van een Aldi of Lidl filiaal, maar net als bij deze discount supermarktketens hanteert Tesla uiterst scherpe prijzen. Met name met de 49.998 euro kostende basisversie is de klant spekkoper want geen enkele andere autofabrikant biedt voor deze prijs een meer begerenswaardige (sneller, grotere actieradius, aantrekkelijker design) elektrische auto. Zij zitten de komende jaren voor een dubbeltje op de eerste rang. Het ongemak rondom het Amsterdamse havenbezoek is men na de eerste lease termijn snel weer vergeten.

Elektrisch Tesla

Related Posts

Elektrische auto’s bereiken nieuw registratierecord in Europa

21 september 2026

Subsidie voor mensen met een relatief laag inkomen die een tweedehands elektrische auto willen aanschaffen

19 september 2026

Tsjechië keurt Tesla’s FSD alsnog goed

19 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.