Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Rivian: ondanks positieve omzetprognose zijn aandeelhouders sceptisch
  • Zoals verwacht: nieuwe Shooting Brake van Peugeot komt niet naar Europa
  • Volkswagen viert 20ste verjaardag Tiguan met de Edition 20
  • Bentley betreedt het elektrische tijdperk met de Torcal
  • Importrecord gebruikte auto’s
  • Polestar breidt line-up uit met de 4 SUV
  • Newsflash: nieuwe Polestar 2 wordt veel sportiever
  • Prijs indicatie Changan Nevo Q05
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Rivian: ondanks positieve omzetprognose zijn aandeelhouders sceptisch

    7 juli 2026

    Zoals verwacht: nieuwe Shooting Brake van Peugeot komt niet naar Europa

    1 juli 2026

    Volkswagen viert 20ste verjaardag Tiguan met de Edition 20

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»BMW investeert in nieuwe compacte modellen
Toekomstplannen

BMW investeert in nieuwe compacte modellen

1 september 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

BMW heeft de corona crisis goed doorstaan. In het tweede kwartaal werd weliswaar verlies geleden, maar gemeten over de eerste 6 maanden van het jaar werd er door de autofabrikant uit München wel degelijk geld verdiend: 498 miljoen euro. Audi leed in deze periode een verlies van 750 miljoen euro en Mercedes werd 615 miljoen euro armer.

Dat BMW de corona storm redelijk goed doorstaan heeft, is te danken dat de autofabrikant niet alle eieren in één mandje legt. Alle blikken lijken gericht te zijn op de onthulling van de productieversie van de M4, met in zijn kielzog de nieuwe M3 en M3 Touring. Maar tegelijkertijd wordt de i4 in gereedheid gebracht: een Gran Coupé met meer dan 500 pk en maximaal 600 km actieradius (zie onderstaande computertekening). Verder wordt de ‘gewone man’ niet vergeten, want het gamma in de onderste prijsklasse wordt versterkt met zowel een nieuwe generatie 2-serie Active Tourer en met een volledig elektrische variant van de 1-serie. Dit zijn modellen waar BMW vooral in Europa mee scoort. Niet in de laatste plaats op de thuismarkt gaan de zaken na het opheffen van de lockdown weer bergopwaarts. Het resultaat is dat BMW aldaar (eindelijk) Audi heeft weten te passeren in de verkoopstatistieken. Ook bij ons, en bijvoorbeeld in Zuid Korea, is de autofabrikant uit München leider in het premium segment.

Er wordt dus weer lekker geld verdiend door BMW en dat is prettig want een gezonde liquiditeit is noodzakelijk om alle geplande investeringen te kunnen doen. Topman Oliver Zipse heeft hiervoor voor de periode tot 2025 een R&D budget van meer dan 30 miljard euro vrijgemaakt. Daarmee zal een veelheid aan nieuwe auto’s worden ontwikkeld. Van vrijwel elke modelreeks is een stekker hybride versie gepland. En BMW is allesbehalve van plan om gas terug te nemen bij de introductie van nieuwe M uitvoeringen. Freude am Fahren kan je immers niet genoeg hebben. De M modellen van BMW zijn vooral gewild in Groot-Brittannië, Japan en de Verenigde Staten; allemaal landen die een strenge snelheidslimiet kennen. Dat staat rij plezier dus niet in de weg. En omdat een bloed snelle auto ook best praktisch mag zijn, komt er van de nieuwe M3 dus een Touring versie. Voor wie met maximaal 510 pk een bezoek aan Ikea wil kunnen brengen.

Minstens net zo praktisch, maar verkrijgbaar voor slechts een derde van de prijs, is de 2-serie Active Tourer. Misschien niet de meest sexy BMW, maar instappen is bij dit modeltype een stuk makkelijker dan bij de technisch identieke X1, die een kleine 10 mille meer kost. Klanten die eenmaal binnenboord zijn, moet je koesteren. En dus komt er een nieuwe editie van de 2-serie Active Tourer. Die zal in eerste instantie geen motorische verrassingen bieden, maar het ligt voor de hand dat het gamma zal worden versterkt met een ‘220e’ uitvoering: een louter voorwiel aangedreven stekker hybride variant met een systeemvermogen van 184 pk die BMW voor circa 38 mille zal kunnen aanbieden.

Voor diegenen die altijd elektrisch willen kunnen rijden, wordt er gebroed op een volledig emissieloze uitvoering van de 1-serie. Het makkelijkst is het verzinnen van de modelnaam: i1, maar voor (meer) hoofdpijn zorgt de aandrijflijn. Van dochter Mini kan deze BMW de elektromotor overnemen. Met 184 pk is die sterk genoeg, zeker als je in de basisversie van de Volkswagen ID.3 slechts 150 pk krijgt. Maar de zwakke schakel is het accupakket. Zelfs voor de kleinere en lichtere Mini Hatch is 32,6 kWh wel erg minimalistisch. Om voor de i1 een gezond verkooppotentieel te creëren, zal BMW dus een manier moeten vinden om daar minimaal 12,4 kWh aan toe te voegen, zodat de capaciteit van de basisuitvoering van eerder genoemde ID.3 kan worden geëvenaard. Maar voor niets gaat de zon op. Een grotere batterijen set betekent onherroepelijk een hogere prijs. Die zal zelfs met 32,6 kWh al stevig zijn: afgerond 41,5 mille. Een snelle rekensom van Autointernationaal.nl leert dat een 45 kWh versie van de i1 circa 44.000 euro zal gaan kosten. Dat is ten opzichte van de ID.3 beslist premium, maar aan de andere kant: dat is slechts 1.800 euro meer dan de voor elektrische begrippen inmiddels antieke i3 moet opbrengen. Dus ja: ook een i1 zal BMW helpen om de kassa te laten rinkelen.

 

BMW BMW 1-serie BMW 2-serie Active Tourer Elektrisch

Related Posts

BMW heeft zorgen om illegaal in Rusland gebouwde Bootleg auto’s

1 juli 2026

Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s

1 juli 2026

Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

1 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.