Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa
  • Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi
  • Lucid stelt lancering Cosmos uit
  • Autoverkopen Frankrijk: elektrische modellen zijn niet te stoppen
  • Skoda viert 30 jaar Octavia
  • Mercedes roept 7 modelseries terug
  • Honda: zonder focus op volume kunnen wij tóch groeien
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa

    6 augustus 2026

    Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

    6 augustus 2026

    Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi

    5 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Beperkt verlies voor Duitse automarkt, maar opnieuw winst voor Opel
Verkoopcijfers

Beperkt verlies voor Duitse automarkt, maar opnieuw winst voor Opel

2 december 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In Duitsland zijn afgelopen maand 290.150 nieuwe personenauto’s op kenteken gezet, oftewel 3 procent minder dan in november 2019. De automarkt van onze oosterburen deed het daarmee een stuk beter dan die van ons (- 14,3 procent), het Verenigd Koninkrijk (- 27,4 procent) of België (- 15,8 procent). Particulieren zorgden zelfs voor bijna 23 procent meer nieuwe registraties. Daarmee kon het verlies op de zakelijke markt (een kleine 15 procent) grotendeels worden gecompenseerd.

Op merkniveau deed Opel het voor de tweede achtereenvolgende maand uitstekend. In oktober verkocht de Duitse dochter van PSA al bijna 23 procent meer auto’s en in november kon er een plus van 17 procent worden genoteerd. Verlies was er voor Volkswagen (18,4 procent minder registraties, waardoor het marktaandeel daalde naar 17,6 procent) en Ford (bijna 16 procent). BMW liet een bescheiden min van 1,4 procent in het aantal nieuwe registraties zien. Grote dalers waren Ssangyong (-48,0 procent), Jaguar (-34,8 procent), Mitsubishi (-27,0 procent), Alfa Romeo (-21,9 procent) en Seat (-21,6 procent).

De groei van Audi viel terug naar 3 procent en die van Mercedes naar 0,5 procent. De beste verkoopprestatie werd (opnieuw) geleverd door Tesla. Dit merk verkocht liefst 500 procent meer auto’s en dat is nog ruim voordat de personenwagens van deze fabrikant ‘made in Germany’ zijn (de eigen Duitse fabriek nabij Berlijn zal na de zomer van 2021 in gebruik worden genomen). Toch blijft het absolute aantal verkochte auto’s met 1.680 stuks relatief laag. Ook Fiat wist te plussen (42,7 procent), evenals Toyota (33,1 procent) en zowel Renault als Citroën (deze Franse merken verkochten in november respectievelijk 29,2 procent en 28,6 procent meer auto’s op de Duitse markt).

In Duitsland werden afgelopen maand 28.965 auto’s met elektrische aandrijving verkocht, hetgeen 522,8 procent meer was dan in november 2019. Het marktaandeel kwam daarmee uit op 10 procent. Plug-in hybride modellen gingen 30.621 keer over de toonbank. Het totale aantal registraties van stekkerloze hybride voertuigen kwam dankzij een groei van 177 procent uit op 71.904 exemplaren. Al ment al hadden in Duitsland afgelopen maand in totaal 131.490 nieuwe auto’s een vorm van elektrische aandrijving. Benzine blijft met ruim 40,4 procent nog altijd veruit de belangrijkste brandstofsoort, terwijl diesel bij de Duitsers nu nog maar goed is voor 24,3 procent van de verkopen van nieuwe personenwagens.

Op modellenniveau wist de Opel Corsa voor de tweede maand op rij de zilveren plak te bemachtigen (goud was er voor de eeuwige marktleider Volkswagen Golf), al was het gat met de als derde geplaatste Volkswagen Passat minimaal (6.768 versus 6.764 inschrijvingen). Beide auto’s wisten de T-Roc (5.703) gemakkelijk van het podium te duwen. Tussen de 33stee plaats (BMW 5-serie; 2.551 nieuwe registraties) en plek 34 (Audi Q5; 2.550) zat slechts een haarlengte verschil, net als tussen de 40stee plaats (Audi Q3; 2.773) en plek 41 (Seat Leon; 2.772). Er waren geen aardeverschuivende verliezen of een feniks die uit het as herrees. Alleen de Volkswagen Polo (van 12 naar 6), de Volkswagen Up (van 24 naar 14), de BMW X1 (van 50 naar 22) en de Ford Kuga (van 48 naar 27) zijn het vermelden waard bij de winnaars. Verlies was er voor de Mini (van 10 naar 18). De Opel modellen Grandland X en Insignia, de Smart Fortwo en de BMW X3 vierden hun terugkeer in de top 50, terwijl er (tijdelijk?) afscheid genomen moest worden van de Seat Ateca, de Renault Clio, de Mercedes V klasse, de Opel Crossland en de Skoda Kamiq.

Geen enkel Audi model stond in de top 20 van november en dat was toch wel erg ontnuchterend voor dit premium merk. Meer dan een 23ste plek voor de A4 zat er niet in. Familiegenoot Skoda zag de Fabia naar de 42ste plaats in de Duitse hitlijst zakken en ook dat resultaat viel tegen. Gelukkig hebben de Tsjechen ook de Octavia in het gamma. Die wist de 8ste plek in het modellenoverzicht te bemachtigen. De Octavia deed het weliswaar slechter dan in oktober (toen was de Skoda goed voor de 5de plaats), maar zijn status als het best verkopende importmodel kon worden geconsolideerd. De Leon eindigde als hoogst geplaatste model van zustermerk Seat slechts op plaats 41. Aan de andere kant presteerde de vaandeldrager van het autoconcern uit Wolfsburg sterk: 5 Volkswagens haalden de top 10.

Duitsland Elektrisch

Related Posts

Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

6 augustus 2026

Waarom BMW, Mercedes en Volkswagen tot de grootste verliezers op de aandelenmarkt behoren

4 augustus 2026

Ford topman verwacht binnen 5-10 jaar Chinese invasie in eigen land

24 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.