Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»CO2-uitstoot: ‘Superkredieten’ wegen zwaar
Economisch nieuws

CO2-uitstoot: ‘Superkredieten’ wegen zwaar

7 december 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Fabrikanten profiteren in Europa van het systeem van ‘superkredieten’ bij de verkoop van elektrische auto’s. Deze verstoren de berekening van de daadwerkelijke emissiewaarde van de door een merk geregistreerde personenwagens aanzienlijk.

Zoals jij waarschijnlijk weet, moet elke autofabrikant een ‘persoonlijke CO2-doelstelling’ zien te halen. Het gemiddelde van elk merk wordt berekend op basis van de verkopen die het realiseren, met een weging naar het aantal verkopen van elk model. Dus hoe meer exemplaren van een dorstig voertuig er worden verkocht, hoe meer dit zal de uiteindelijke waarde op merkniveau zal opschroeven. En omgekeerd geldt dat ook voor elektrische auto’s: hoe meer een fabrikant daar van verkoopt, hoe sterker de daling van de gemiddelde emissiewaarde zal zijn. Maar die daling gaat veel sneller dan de stijging die het gevolg is van de registratie van auto’s met een hoge CO2 uitstoot. Om de reuzen van de auto-industrie aan te moedigen hun klanten voorzichtig naar het elektrische marktsegment te leiden, heeft de Europese Unie een oplossing gevonden: ‘superkredieten’. Elke geregistreerde auto die (op papier) minder dan 50 gram CO2 per km uitstoot, telt dubbel.

Het is dus onvermijdelijk dat volledig elektrische auto’s en het gros van de stekker hybride modellen momenteel overmatig gepromoot worden. Dat gaat zelfs zo ver dat een potentiële klant bij een dealer wordt ontmoedigd om te kiezen voor een benzine of diesel auto, of zelfs een stekkerloze hybride. Het probleem is dat deze superkredieten de werkelijke gemiddelde CO2-waarde van de geregistreerde auto’s van een fabrikant verstoren. Deze interessante grafiek van Jato Dynamics laat zien wat de CO2-uitstoot van een autofabrikant zou zijn zonder deze superkredieten. Het is duidelijk dat bij degenen die veel stekker hybride modellen en volledig elektrische auto’s verkopen, een groot gat is te zien (bijvoorbeeld bij Fiat Chrysler Automobiles, dat hiertoe een deal heeft gesloten met Tesla). 

Het andere probleem is dat deze superkredieten, in combinatie met stimulerend overheidsbeleid (bijvoorbeeld een aanschafsubsidie of korting op bepaalde belastingen), een ietwat kunstmatige groei op de markt voor elektrische voertuigen en plug-in hybrides veroorzaken. 2020 wordt zonder meer een uitzonderlijk jaar voor deze categorie auto’s, maar hoe hoog zou de afzet zonder de ‘superkredieten’ als hulpmiddel zijn geweest? In China was er een duidelijke correlatie te zien tussen de sterke en plotselinge afname van de bonus en de daling van het aantal registraties van (deels) elektrische auto’s te zien. Natuurlijk is er overheidsingrijpen nodig om de transitie te bevorderen, maar is de combinatie van deze belastingvrijstellingen en bonussen echt de juiste balans, of slaan regeringen door bij het vergroenen van de samenleving? De geleidelijke verlaging van bijvoorbeeld de korting op de bijtelling in de komende jaren zal bij ons een interessante indicatie geven van de reële bereidheid van zakelijke rijders om over te stappen op een elektrische auto. Al gaat het daarbij niet alleen om ‘willen’, moeten ook om ‘kunnen’. Dat betekent dat de overheid minstens zo veel werk moet maken van het ontwikkelen van een voldoende grote laadinfrastructuur.

CO2 Elektrisch

Related Posts

ESB: Maak benzine duurder en subsidieer elektrische auto’s voor lage inkomens

6 augustus 2026

Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

6 augustus 2026

Ford topman verwacht binnen 5-10 jaar Chinese invasie in eigen land

24 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.