Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Comeback Toyota Celica begint met een rallyauto
  • Prijs indicatie vernieuwde Omoda 5
  • Range Rover neemt afscheid van de Evoque en Velar
  • BMW gaat het dak repareren terwijl de zon (nog een beetje) schijnt
  • Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie
  • Alpha: een nieuw begin voor Honda
  • Newsflash: nieuwe Volvo EX40 krijgt 650 km actieradius
  • BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Comeback Toyota Celica begint met een rallyauto

    1 november 2026

    Prijs indicatie vernieuwde Omoda 5

    1 november 2026

    Range Rover neemt afscheid van de Evoque en Velar

    1 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Grote bedrijven verbieden personeel om in de auto te vergaderen
Autonieuws

Grote bedrijven verbieden personeel om in de auto te vergaderen

16 mei 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
TelefonerenAchterHetStuur3

De mobiele telefoon is al lang niet meer weg te denken. Ook in de auto wordt het als een onmisbaar attribuut beschouwd. En sinds de corona pandemie is ook videobellen voor werk-gerelateerde zaken heel normaal. Maar steeds meer bedrijven stellen hierbij wel voorwaarden. Zo is het bij meerdere grote bedrijven inmiddels verboden om telefonisch te vergaderen van achter het stuur. In andere gevallen is handsfree vergaderen wel toegestaan, maar dan zonder camera.

Vorige maand kwam de SWOV, het wetenschappelijk instituut voor verkeersveiligheidsonderzoek, met een rapport over het gebruik van de mobiele telefoon in het verkeer. Daaruit bleek dat fietsers, automobilisten en voetgangers steeds vaker hun telefoon onderweg erbij pakken. Ook vergaderen achter het stuur werd voor het eerst meegenomen in dat onderzoek. Daaruit blijkt dat 20 procent van de volwassenen wel eens al rijdend vergadert. Dat is een gevolg van de corona pandemie, toen het digitaal vergaderen sterk toe nam, ook vanuit de auto.

Vergaderen achter het stuur is alleen wettelijk toegestaan als de telefoon in een houder zit. Bij onder meer FrieslandCampina, Shell en Unilever is bellen in de auto, ook handsfree, al jaren niet toegestaan. “Teams-gesprekken voer je dan natuurlijk zonder je camera aan te houden. Gezond verstand is wat ons betreft leidend”, zo laat een woordvoerder van ING weten. Bij Heineken mogen werknemers kort handsfree bellen, maar geldt er een verbod op vergaderen achter het stuur. Die regels zijn sinds de pandemie aangescherpt. Bij andere bedrijven mag men in de auto vergaderen, maar wel zonder camera. “In de praktijk zien we dat medewerkers elkaar aanspreken op veiligheid en dat bijvoorbeeld het gebruik van een camera tijdens het rijden onderling niet wordt geaccepteerd”, zegt een woordvoerder van Nationale Nederlanden. Niet alle bedrijven hebben specifiek beleid. Zo laat een woordvoerder van de , zoals de Belastingdienst weten dat ze het vergaderen in de auto niet stimuleren of verplichten.

Ondanks dat bedrijven dus voorwaarden hebben opgesteld voor het vergaderen achter het stuur, zijn Verkeersveiligheidsorganisaties niet blij met de trend. “Je kan niet 2 dingen tegelijk: autorijden en vergaderen”, stelt een woordvoerder van Veilig Verkeer Nederland. “Het kan ook met emoties gepaard gaan, zo’n vergadering. Dat is allemaal afleiding”. Ook bij het wetenschappelijk instituut SWOV is men bezorgd: “Het liefst wil je dat er gewoon geen telefoon in het verkeer wordt gebruikt. Maar het ei van Columbus is daarvoor nog niet uitgevonden”, aldus een woordvoerder.

Als een werknemer een ongeval krijgt tijdens het vergaderen achter het stuur kan dat ook gevolgen hebben voor de werkgever. Als de telefoon niet in een houder zit tijdens het ongeluk, dan is de werkgever medeverantwoordelijk. “Als de werkgever weet dat dit gebeurt, dan moet die daar beleid op voeren”, zegt letselschadeadvocaat Mark de Hek. “Als de werknemer de telefoon in de houder heeft, dan mag het. De werkgever mag zich daarachter verschuilen als er een ongeval gebeurt”.

Een breed verbod op het gebruik van de telefoon in de auto wordt nog niet met open armen ontvangen bij de organisaties op het gebied van verkeersveiligheid. “Wij gaan niet over wet- en regelgeving. Wij zetten in op gedrag”, aldus de woordvoerder van Veilig Verkeer Nederland. “Wij stimuleren ook werkgevers om hun personeel bewust te maken van verkeersveiligheid. Ga iemand niet bellen als diegene in de auto zit. Daarom zeggen wij: ‘vergaderen in de auto, doe het niet’. Men dient zich tijdens het rijden te concentreren op de weg”.

Bellen Telefoneren Verkeersveiligheid

Related Posts

Elektrische auto’s vaker betrokken bij ongeval met fietser of voetganger

27 augustus 2026

Snelle sportwagens verbieden voor jonge bestuurders: maakt dat het verkeer veiliger?

6 augustus 2026

Politie betrapt steeds vaker automobilisten van wie het rijbewijs is afgepakt

17 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.