Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Suzuki wereldwijd nu groter dan Honda
  • Toyota en Waymo starten proefproject voor autonome taxi’s in Japan
  • Aston Martin zakt steeds dieper weg in een schuldenmoeras
  • Trump belooft Audi lager importtarief na aanwezigheid topman op verkiezingsbijeenkomst
  • Volkswagen pauzeert ontwikkeling ID.Golf vanwege financiële problemen
  • Sterke resultaten voor Skoda (het op één na bestverkochte merk van Europa) in 2026
  • Zwakke verkopen in China doen winst Audi bijna 90 procent kelderen
  • Auto van het Jaar 2027: Dit zijn de 7 finalisten, allemaal elektrisch!
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Suzuki wereldwijd nu groter dan Honda

    24 oktober 2026

    Toyota en Waymo starten proefproject voor autonome taxi’s in Japan

    24 oktober 2026

    Aston Martin zakt steeds dieper weg in een schuldenmoeras

    23 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    6.0

    Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

    23 oktober 2026

    Peugeot-rijders boos vanwege storingen in app

    22 oktober 2026

    Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af

    22 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»ING: lagere autoverkoop staat vernieuwing wagenpark in de weg
Verkoopcijfers

ING: lagere autoverkoop staat vernieuwing wagenpark in de weg

10 juli 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Algemeen14

In 2023 wist de verkoop van nieuwe auto’s zich na de historische coronadip te herstellen, maar dit zakt het aantal registraties weer weg. Na 6 maanden is het saldo 3,5 procent lager. De opleving van 2023 was dus van tijdelijke aard. ING verwacht niet dat de verkoop van nieuwe auto’s dit jaar nog zal aantrekken. Ook in 2025 zal daar geen sprake van zijn. Dit betekent dat er veel minder nieuwe auto’s gekocht zullen worden dan voor de covid pandemie.

ING verwacht dat er dit jaar 365.000 nieuwe auto’s worden verkocht, oftewel 5.000 stuks minder dan in 2023. De marktvorsers van de bank gaan ervan uit dat de afzetdaling in 2025 door zal zetten en dat de registratieteller komend jaar zal blijven steken op 360.000 exemplaren. Autointernationaal.nl is nog wat pessimistischer en gaat voor dit jaar uit van 355.000 nieuwe auto’s. Immers, eind juni was de achterstand op 2023 namelijk al 6.975 registraties. Of ING nou gelijk krijgt of Autointernationaal.nl, feit is dat de autoverkoop niet terug zal keren naar het niveau van voor corona. Die registratieaantallen raken steeds verder uit het zicht. In 2019 verlieten er nog 446.000 nieuwe auto’s uit de showroom. Maar tijdens corona (2022) daalde de verkoop tot 312.000 exemplaren.

Ondanks de dalende autoverkoop waar dit jaar sprake van is, groeit de omvang van het Nederlandse wagenpark gestaag. Die heeft nu een omvang van 9 miljoen exemplaren en dat is meer dan ooit. De verklaring is dat het Nederlandse wagenpark steeds ouder wordt. De vernieuwingsgraad dreigt onder de 4 procent uit te komen. Dit betekent dat het 25 jaar duurt voordat het Nederlandse wagenpark vernieuwd is. Om de gemiddelde leeftijd van de auto die in ons land te laten dalen, zijn hogere verkoopaantallen nodig.

ING ziet het marktaandeel van elektrische auto’s nog wel stijgen, maar veel minder dan in voorgaande jaren. De marktvorsers van de bank zijn pessimistisch over de toekomst omdat het kabinet-Schoof de overheidssubsidies voor emissievrije personenwagens gaat beëindigen. De tijd dat Nederland sneller lijkt te willen elektrificeren dan de rest van de rest van Europa is definitief voorbij. ING verwacht dat het marktaandeel van emissievrije auto’s dit jaar uitkomt op 32 procent en in 2025 op 35 procent. Momenteel wordt de vraag nog gestimuleerd door prijsverlagingen en de komst van tal van Chinese merken, maar het effect daarvan raakt langzaam maar zeker uitgewerkt.

Particulieren die nog niet elektrisch rijden en niet zoveel kilometers maken, zijn terecht terughoudend over de aanschaf van een auto die steeds moet worde opgeladen. De aanschafprijs is nog steeds pittig en het gebrek aan een laadmogelijkheden thuis wordt ook als een knelpunt gezien. ING voorziet voor zelf-oplaadbare hybride auto’s daarom een marktaandeel van 30 procent. Plug-in hybride modellen dreigden met een stagnerend marktaandeel uit de gratie te raken, maar grotere batterijen doen het marktaandeel weer stijgen. De sectoreconomen denken dat dit in 2025 uit zal komen op 15 procent. Met name de Volkswagen Groep is erg actief met het lanceren van PHEV modellen die een elektrisch bereik van royaal meer dan 100 kilometer hebben. Ook de Chinese fabrikanten laten zich op dit vlak niet onbetuigd.

Door de historisch lage vernieuwingsgraad van 4 procent gaat de elektrificatie van het Nederlandse wagenpark traag. Hoewel het marktaandeel van emissievrije auto’s dit en komend jaar nog wel stijgt, is Rico Luman, sectoreconoom automotive bij ING, van mening dat de prikkel voor particulieren om hun huidige benzine- of dieselmodel in te ruilen voor een duurzamer exemplaar in de praktijk te klein is. Dit probleem kan alleen worden opgelost door extra aandacht te besteden aan vernieuwing van het wagenpark.

 

Elektrisch Hybride Nederland

Related Posts

Voor het eerst meer Chinese dan Japanse auto’s verkocht in Europa

19 oktober 2026

Porsche bouwt geen elektrische supercar omdat ‘er geen vraag naar is’.

16 oktober 2026

Nederlandse autobranche verwacht lagere autoverkoop

16 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.