Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Alfa Romeo introduceert de nieuwe Junior Sprint
  • Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition
  • Exclusief: tweede kans voor Peugeot 408
  • Prijs vergelijking elektrische Mercedes-Benz GLA
  • Einde van de Subaru e-Boxer modellen in zicht
  • Ford topman verwacht binnen 5-10 jaar Chinese invasie in eigen land
  • In augustus opnieuw Europese flitsmarathon
  • Gepersonaliseerde sportwagens bezorgen Ferrari meer winst
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Alfa Romeo introduceert de nieuwe Junior Sprint

    24 juli 2026

    Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition

    24 juli 2026

    Exclusief: tweede kans voor Peugeot 408

    24 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Gigantische accufabriek bij de poolcirkel biedt hoop voor is Europa’s auto-industrie
Economisch nieuws

Gigantische accufabriek bij de poolcirkel biedt hoop voor is Europa’s auto-industrie

16 augustus 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
NorthvoltBatterijen

In het hoge noorden van Zweden wordt momenteel gebouwd aan een gigantische fabriek die miljoenen accu’s moet gaan produceren voor elektrische auto’s. Daarmee wil Europa minder afhankelijk worden van Chinese leveranciers. Of de gok slaagt is allerminst zeker: het kost miljarden en BMW, een van de eerste klanten, is alweer afgehaakt.

De fabriek van Northvolt is nog maar half af, maar de eerste accu’s rollen al van de band. “Wanneer de fabriek helemaal klaar is, maken we hier accu’s voor 1 miljoen elektrische auto’s, elk jaar weer”, vertelt de woordvoerder van het bedrijf, Matti Kataja. Nu moeten Europese autobouwers hun accu’s nog uit Azië halen. De grootste fabrikanten zitten in Zuid-Korea, maar vooral in China. Dat hoeft geen probleem te zijn, zolang de Chinezen de accu’s blijven leveren. Maar mochten de handelsbetrekkingen verder vertroebelen, en dat gaat zeker gebeuren als China buurland Taiwan binnentrekt, dan kan de Europese auto-industrie met een enorm probleem komen te zitten.

Northvolt claimt de meest milieuvriendelijke batterijen ter wereld te kunnen maken. Rond de poolcirkel is namelijk een overvloed aan groene stroom. Het maken van de accu’s kost megaveel elektriciteit, maar dat is lokaal dankzij vele waterkrachtcentrales ruimschoots voorhanden. Noord-Zweden verkeert daarom in de luxe dat er meer groene stroom wordt opgewekt dan dat er wordt gebruikt. Kataja zegt dat Northvolt daar zijn voordeel mee kan doen.

Investeerders en overheden staken de afgelopen jaren al 15 miljard euro in Northvolt. Geen enkele Europese start-up harkte zoveel geld binnen. De verwachtingen zijn dus hooggespannen voor deze Europese batterijproducent, die Europa minder afhankelijk gaat maken van China.

Althans, dat is de bedoeling. Vorige maand kreeg Northvolt echter slecht nieuws. BMW annuleerde plots een enorme bestelling, ter waarde van 2 miljard euro. Deze autofabrikant is klant van het eerste uur, maar was ontevreden over de kwaliteit van de eerste lichting accu’s. BMW gaat nu alsnog de benodigde batterijen bij een Aziatisch bedrijf inkopen.

Northvolt wijdt het annuleren van de BMW order aan opstartproblemen. “Weet je, het is enorm uitdagend om uit het niets een hele nieuwe industrietak te beginnen hier in Zweden”, zegt woordvoerder Kataja. Volgens hem is er geen reden tot paniek. Voorlopig stapelen de verliezen zich echter op voor Northvolt, dat in 2017 werd opgericht door twee oud-medewerkers van Tesla. Vorig jaar draaide het bedrijf een omzet van 128 miljoen euro, maar een verlies van 1,2 miljard. Plannen voor een tweede fabriek in Zweden worden daarom heroverwogen.

De Zweedse overheid staat deels garant voor de miljardenleningen die Northvolt aantrok. Sommige Zweedse economen vinden dat dit een enorm risico is. Want mocht Northvolt de leningen niet kunnen terugbetalen, dan komt de rekening uiteindelijk bij de Zweedse belastingbetaler terecht.

 

Accu Batterij Northvolt

Related Posts

Stellantis rondt praktijktests met solid-state batterij af

8 juni 2026

General Motors stopt mogelijk met LFP-accu’s

4 juni 2026

Tesla verhoogt batterij cel productie in Berlijn

7 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.