Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
  • Export Chinese auto’s naar Europa explodeert
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkopen Europa: stijging van 11% in maart, bij elektrische modellen zelfs 42%
Verkoopcijfers

Autoverkopen Europa: stijging van 11% in maart, bij elektrische modellen zelfs 42%

22 april 20265 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Het autojaar 2026 begon in Europa in mineur: in januari was het aantal inschrijvingen van nieuwe exemplaren 3,5 procent lager dan in dezelfde maand van 2025. Maar februari werd afgesloten met een bescheiden plus van 1,7 procent. Nog niet voldoende om het verlies van januari weg te werken, maar wel een signaal dat er betere tijden zouden kunnen gaan aanbreken. Dat blijkt inderdaad het geval te zijn, want in maart kwamen de autoverkopen in Europa 11,1 procent hoger uit. Daardoor is het jaarsaldo niet langer negatief: na 3 maanden is het verkoopniveau 4,1 procent hoger dan op hetzelfde meetmoment in 2025.

Dat het in maart erg lekker ging met de autoverkoop in Europa, is te danken aan het feit dat de consument er zin ‘an’ had, gestimuleerd door nieuwe en/of herziene belastingvoordelen, en stimuleringsregelingen in de belangrijkste Europese landen. Dat uitte zich afgelopen maand vooral in een hogere vraag naar volledig elektrische auto’s (+41,7 procent). Ook plug-in hybride modellen (+31,9 procent) en zelf-opladende hybride personenwagens (+15,3 procent) waren in trek. Auto’s zonder elektromotor lijken te hebben afgedaan voor de Europese consument. Zo daalde het aantal registraties van personenwagens met alleen een benzinemotor met 10,2 procent en die van diesels met 14,0 procent.

Het marktaandeel van elektrische auto’s kon hierdoor in het eerste kwartaal van 2026 stijgen naar 19,4 procent terwijl dit vorig jaar nog ‘slechts’ 15,2 procent was. Het aantal registraties van hybride personenwagens kwam uit op 38,6 procent van het totaal. Zij blijven daarmee de voorkeur genieten onder consumenten in Europa. Het gecombineerde marktaandeel van benzine- en dieselauto’s daalde in de eerste 3 maanden van 2026 naar 30,3 procent. Ter vergelijking: in dezelfde periode vorig jaar waren zij nog goed voor 38,2 procent van de afzet.

(Deels) elektrische auto’s

In het eerste kwartaal van 2026 werden in Europa 723.704 nieuwe volledig elektrische auto’s geregistreerd, goed voor 19,4 procent marktaandeel. De 5 grootste markten in Europa, die samen meer dan 78 procent van de registraties van volledig elektrische auto’s vertegenwoordigen, lieten gemengde resultaten zien: Italië pluste 65,7 procent, Frankrijk 50,4 procent en Duitsland 41,3 procent. In Groot-Brittanniëviel de verkoopgroei met 14,5 procent een stuk bescheidener uit. En in België was zelfs sprake van een daling (-2,3 procent).

De cijfers van het eerste kwartaal van 2026 laten ook een stijging zien in het aantal nieuwe registraties van zelf-opladende hybride auto’s in Europa tot 1.355.721 exemplaren, ondersteund door groei in Italië (+25,8 procent) en Spanje (+18,5 procent), terwijl Duitsland (+7,4 procent), Groot-Brittannië (+6,4 procent) en Frankrijk (+3,1 procent) ook een positieve bijdrage leverden. In totaal vertegenwoordigden zelf-opladende hybride modellen 38,6 procent van de totale EU-markt.

Het aantal registraties van plug-in hybride auto’s bleef in het eerste kwartaal groeien en bereikten 354.700 exemplaren in de eerste 3 maanden van 2026. Dit resultaat werd gedreven door stijgende volumes in belangrijke markten zoals Italië (+110,1 procent), Spanje (+74,2 procent), Groot-Brittannië (+46,6 procent) en Duitsland (+19,3 procent). Als gevolg hiervan vertegenwoordigden nieuwe plug-in hybride auto’s in het eerste kwartaal 9,5 procent van de registraties in Europa; een stijging ten opzichte van 7,6 procent in het eerste kwartaal van 2025.

Benzine- en dieselauto’s

Eind eerste kwartaal van 2026 daalde het aantal registraties van auto’s met alleen een benzinemotor met 17,0 procent. Alle belangrijke markten droegen aan dit resultaat bij. Frankrijk kende de grootste krimp, met een daling van 40,3 procent, terwijl ook andere belangrijke markten dubbel-cijferige dalingen lieten zien: Italië (-18,6 procent), Spanje (-18,1 procent), Duitsland (-16,1 procent) en Groot-Brittannië (-11,7 procent_.

Met 791.588 nieuwe geregistreerde auto’s in de afgelopen 3 maanden daalde het marktaandeel van auto’s met alleen een benzinemotor van 28,7 procent in het eerste kwartaal van 2025 naar 22,6 procent. De markt voor dieselauto’s zette de neerwaartse trend voort, zij het in een trager tempo, met een daling van 16,4 procent van het aantal registraties. Dieselauto’s vertegenwoordigden in her eerste kwartaal van dit jaar 7,7 procent van alle nieuwe autoregistraties.

Verkoopresultaten op merk- en concernniveau

In de door 11,1 procent hogere autoverkopen gekenmerkte maartmaand wist vrijwel iedere speler meer personenwagens op kenteken te zetten dan in maart 2025. Toch waren er ook uitzonderingen. Afgezien van Jaguar, dat afgelopen maand geen enkel nieuw exemplaar op kenteken wist te zetten, waren de verliezen het grootste bij Mitsubishi (-34,9 procent; het verkopen van vermomde Renaults zonder dat er sprake is van een significant lagere prijs is blijkbaar geen goed businessmodel), Maserati (-23,9 procent; het feit dat dit merk alleen auto’s in haar assortiment heeft die minimaal 3 jaar oud zijn, wreekt zich), Porsche (-20,2 procent; welke Duitser is nog bereid om diep in de buidel te tasten voor een model van dit merk nu er een algeheel tempolimit op de Autobahn dreigt?) en Alfa Romeo (-17,9 procent; spreekt dit merk dat het momenteel vooral van een B-segment SUV moet hebben überhaupt nog tot de verbeelding?).

Verder zijn er merken die in maart niet dramatisch slecht presteerden, maar op jaarbasis (in de eerste 3 maanden van 2026) wel duidelijk ondermaats presteerden. Dat zijn het Volkswagen concern (afgezien van Porsche vooral vanwege het eigen hoofdmerk, Cupra en Seat), Peugeot, Jeep, Dacia, Hyundai (de Ioniq 3 komt geen moment te vroeg), Lexus (dit premium merk verdient een elektrische auto van premium niveau), Ford en Nissan (wanneer start dit merk nou eindelijk eens met de levering van de nieuwe Leaf?).

Aan de andere kant van het spectrum bevinden zich de merken die dubbel zo hard groeiden als het markt gemiddelde. Bij Stellantis waren dat afgelopen maand Citroën en Fiat (dankzij de C3 (Aircross) en de Grande Panda), Alpine (dankzij de A290), Mini, Tesla, BYD en Mazda (dankzij de 6e). Dit laatste merk heeft momenteel dus veel succes met een in China geproduceerde elektrische auto. Autofabrikanten uit dit land zijn sowieso bezig met een gestage opmars in Europa want ook merken als Jaecoo, Leapmotor en Xpeng zitten duidelijk in de lift. Daarover wellicht volgende maand meer!

Europa

Related Posts

Export Chinese auto’s naar Europa explodeert

13 augustus 2026

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Populariteit plug-in hybride auto’s blijft groeien in Europa

6 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.