Omar Maftouhi (42), een kok uit het Belgische Zele verslikte zich in zijn koffie toen hij de website van de federale politie bekeek. Bij wijze van 1 april-grap stelde men daar de primeur van het blauwe verkeerslicht voor hulpdiensten voor. “Maar ik heb vorig jaar een patent op dat idee aangevraagd”, aldus Maftouhi.
“Stop! Nieuw blauw verkeerslicht voor hulpdiensten”. Dat was de titel van het nieuwsbericht van de federale politie in België waarin een primeur werd aangekondigd. “We voeren blauw als vierde officiële kleur van de verkeerslichten in. Het extra licht is speciaal ontworpen om te waarschuwen voor de naderende komst van een hulpverleningsvoertuig”.
Het betreft een wereldprimeur, zo meldt de Belgische politie trots. “Met deze vierde kleur wordt België het eerste land ter wereld dat zijn kruispunten voorziet van een lichtsignaal dat speciaal bedoeld is voor de komst van de hulpdiensten”. En voor wie dan nog niet snapt dat het om een 1 april-grap gaat, is er de reactie van een vrouwelijke woordvoerder van de politie, die April heet, en namens de politie verheugd reageert.
Iedereen kon er om lachten, behalve Maftouhi. “Aan de Antwerpse Singel zag ik elke dag hoe ambulances, politie en brandweer zich vastreden in het drukke verkeer, met name bij de verkeerslichten”. Maftouhi: “Het is mijn idee. Een serieus idee waar ik op 1 september een patent voor heb aangevraagd heb onder de naam Respondablue. Dit is allerminst een grap”, aldus Maftouhi. “Ik heb het blauwe licht bedacht en thuis een testopstelling gemaakt. In mijn ontwerp wordt er een signaal van de ambulance naar de verkeerslichten gestuurd. Daarna gaat het blauwe licht aan, zodat de automobilisten gewaarschuwd worden en snel de weg vrij kunnen maken zodat een ambulance vrij baan krijgt. Dit kan levens redden”.
Maftouhi vervolgt: “Ik heb mijn idee naar diverse politici gemaild. Naar de premier, naar de burgemeester van Antwerpen, noem het op. Maar niemand reageerde tot nu toe. Misschien dat dankzij de 1 april-grap van de politie het toch bij één politicus gaat dagen dat dit blauwe zwaailicht op een drukke plek levens kan redden. Dat zou een hele stap vooruit zijn”,aldus Maftouhi.
