Hyundai meldt dat zij in de eerste helft van 2025 de opvolger van de Nexo zal presenteren. Die zal nauw verwant zijn aan het Initium studiemodel waarvan nu een aantal foto’s zijn verspreid en waarmee de Koreaanse autofabrikant vooruitblikt op een nieuwe SUV met brandstofcel.
Wat Hyundai met de huidige, uit 2018 stammende, Nexo niet lukte, moet met een ontwerp op basis van de Initium conceptstudie wel gebeuren: een (wereldwijde) doorbraak voor de waterstofauto!

In vergelijking met de huidige Nexo ziet de Initium er een stuk stoerder uit. Dat is nooit verkeerd als je een bredere groep consumenten wilt aanspreken. De ronde vormen van de Nexo maken plaats voor een hoekige vormgeving SUV. De achterzijde van de Initium kenmerkt zich door een relatief vlak liggende achteruit en een recht afgeknotte bilpartij. Ook het front beschikt over hoekige vormen. De Initium past met zijn design al met al goed bij de Inster en de Ioniq 5.

Het is nog maar de vraag is of de productieversie van de Initium weer Nexo gaat heten. De kans is groot dat er gekozen gaat worden voor de naam van de conceptstudie. De Initium heeft een 204 pk sterke elektromotor en is volgens Hyundai in staat om “meer dan 650 kilometer” af te leggen voordat er waterstof getankt moet worden. Menig batterij-elektrische auto haalt vandaag de dag die actieradius ook, maar opladen duurt dan een eeuwigheid in vergelijking met de paar minuten die men kwijt is bij een waterstofstation. Daar ligt de kracht van modellen met een brandstofcel.

Verdere technische specificaties geeft Hyundai nog niet vrij, behalve dat de Initium over V2L hardware beschikt. De (huidige) Nexo is 163 pk sterk en heeft een actieradius van 665 kilometer. Hyundai mikt voor de productieversie van de Initium dus niet op een (veel) groter rij bereik. In plaats hiervan zouden de inspanningen zich kunnen richten op verlaging van de productiekosten. Als het Hyundai lukt om de Initium aan te bieden voor de prijs van een Tesla Model Y Long Range (49.990 euro), dan heeft zij een winnaar in handen. Rijden op waterstof is weliswaar onbekend, maar daardoor ook sexy. Een auto om in de gaten te houden dus, deze Initium!
